Sanayicilerin Kredi Sorunu Sonrası Kritik Toplantı: Kavcıoğlu, Kamu Bankalarını Reel Sektörle Görüştürecek

Geçen hafta gündeme bomba gibi düşen reel sektörün kredi sorunu için Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, reel sektörle kamu bankalarını bir …

Sanayicilerin Kredi Sorunu Sonrası Kritik Toplantı: Kavcıoğlu, Kamu Bankalarını Reel Sektörle Görüştürecek

Geçen hafta gündeme bomba gibi düşen reel sektörün kredi sorunu için Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, reel sektörle kamu bankalarını bir araya getirecek.

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ayrıca kamu bankaları yöneticileri ile reel sektör temsilcileri yarın bir araya getirecek.

Dünya’nın aktardığına göre, TOBB merkezinde gerçekleştirilecek toplantıda kamu bankaları adına Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı ayrıca Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan ayrıca Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih bulunacak.

Geçen hafta Kavcıoğlu’nun katıldığı reel sektör temsilcileri toplantılarında İSO ayrıca TOBB üyeleri kredilere erişimde zorluklar çektiklerini ayrıca politika faizindekin düşüşe karşın kredilerin maliyetlerinin yüzde 40’ın üzerinde olduğunu açıklamışlardı.

TCMB Başkanı Kavcıoğlu da sanayicilere ucuz kredi kullanıp ham madde stoklamak ayrıca döviz almak ile söylemlerde bulununca toplantılarda gerginlikler yaşanmıştı. 

TOBB’daki toplantıda Kavcıoğlu, ‘stokçulukla’ ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını ifade etse de bankalar ile aradaki gerilimin azalmadığı görülmüştü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.