Sahura Kadar İzleyebileceğiniz 5 Bilim Kurgu Filmi Önerisi

Sahura Kadar İzleyebileceğiniz 5 Bilim Kurgu Filmi Önerisi

Ramazan ayında bir çoğumuz oruç tutmak için sahura kadar bekliyoruz, bu arada zamanınızı değerlendirebilmek için bir çok şey yapabilirsiniz. Ben size film izlemenizi tavsiye ediyorum, bu nedenle sizler için hazırlamış olduğum ramazan ayında izleyebileceğiniz bilim kurgu film önerileri listesi hazırladım. Dilerseniz hızlıca sahura kadar izleyebileceğiniz bilim kurgu filmleri listemize hemen geçelim.

1. 12 Monkeys (1995)

Film “Cassandra Kompleksi” tabanına oturtulmuş, geleceği görmenin ödül değil ıstırap verici bir deneyim olabileceği temelinden hareket edilmiştir. Ölümcül bir virüs tüm dünyayı tehdit etmektedir. 1996’da 5 milyar kişinin ölümüne neden olan bu virüsten, 2035’te dünya nüfusunun yalnızca %1’i sağ kalmıştır. Bu virüsün etkilerinden korunabilmek için insanlar yer altında koloniler kurarak yaşamaya başlar. Virüsün üstesinden gelebilmek için mahkûmlardan James Cole, zaman makinesiyle geçmişe gönderilir. Yanlışlıkla 1990 yılına gönderilen Cole, bilim adamları için virüs hakkında araştırma yaparken akıl hastanesine kapatılır. Akıl hastanesindeyken tanıştığı psikiyatristini içinde bulundukları duruma inandırmaya çalışır.

2. Inception (2010)

Türkçe adıyla Başlangıç, Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilimkurgu türündeki ABD filmidir. Film yayınlanmasından kısa bir süre sonra son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösterilmiştir. Dom Cobb, çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmıştır. Buna bağlı olarak da sevdiği her şeye mal olmuştur.

3. Labirent (2014)

Labirent, Kuzey Amerikalı yazar James Dashner’ın Labirent romanlarına dayanan; bilim kurgu, distopik, macera, aksiyon filmlerinden oluşan bir Kuzey Amerika film üçlemesidir. Film, bir grup erkekle birlikte bir labirentte kapana kısılmış olarak uyanan Thomas’ı konu alıyor. WCKD olarak bilinen bir organizasyonla ilgili rüyalar dışında dış dünyaya dair hiçbir anısı yoktur. Thomas, ancak labirentte keşfettiği ipuçlarıyla geçmişinin parçalarını bir araya getirerek amacını ve kaçmanın bir yolunu bulmayı umabilir.

4. Interstellar (2014)

Türkçe adıyla Yıldızlararası, Christopher Nolan tarafından yönetilen epik bilimkurgu türündeki, 2014 yapımı ABD filmi. Bir grup astronotun bir solucan deliğinden geçerek insanların yaşayabileceği yeni bir yer arar. Başrollerinde Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain ve Michael Caine yer almaktadır.

5. Uyumsuz (2014)

Veronica Roth’un aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Kıyamet sonrası dünyada insanlık 5 farklı özelliğe göre topluma bölünmüştür. Bunlar Fedakarlık (Abnegation), Dostluk (Amity), Dürüstlük (Candor), Cesurluk (Dauntless) ve Bilgelik (Erudite) toplumlarıdır. Geri kalan azınlık kısmı ise “uyumsuzlar” olarak adlandırılır. Her çocuk 16 yaşında bir dizi test sonucu kendisi için en uygun topluluk tespit edilir. Ve bu topluluğa katılması beklenir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis