Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Saçlarını Kaybeden 250 Kız Çocuğunu Perukla Sevindirdi

Ankara’da kadın kuaförlüğü yapan 29 yaşındaki Yasin Kirazlı, kanser ya da genetik rahatsızlıklar sebebiyle saçı olmayan kız çocuklarının hayalini …

Saçlarını Kaybeden 250 Kız Çocuğunu Perukla Sevindirdi

Ankara’da kadın kuaförlüğü yapan 29 yaşındaki Yasin Kirazlı, kanser ya da genetik rahatsızlıklar sebebiyle saçı olmayan kız çocuklarının hayalini gerçekleştiriyor. Kirazlı, müşterilerinin bağışladığı saçlardan ücretsiz peruk yapıyor.

Kadın kuaförlüğü yapan Yasin Kirazlı, kanser ayrıca çeşitli rahatsızlıklar sebebiyle saçlarına veda eden çocuklara moral olması amacıyla 2015 tarihinde başladığı gönüllü peruk tasarımcılığını sürdürüyor.

Perukları, vatandaşlardan topladığı doğal ayrıca işlem görmemiş saçlarla yapan Kirazlı, aileleri aracılığıyla sosyal medyadan kendisine ulaşan hasta çocukların hayaline kavuşmasını sağlıyor.

250 çocuğa peruk hediye etti

Kirazlı, şehir şehir gezerek 250 çocuğa peruklarını hediye ettiği projesi kapsamında, sırada bekleyen 500 çocuğun isteğini gerçekleştirmek için de çaba sarf ediyor.

Son olarak Adana’daki ailelere misafir olan kuaför, iki kanser hastası kız çocuğuna peruklarını hediye etti, saçları da diledikleri gibi keserek şekillendirdi.İşlemin ardından çocuklarını yeni saçlarıyla gören aileler, buruk mutluluk yaşadı.

‘Saçı olmayan kalmasın’

Yalçın Kirazlı, kanser hastalığı sebebiyle saçını kestiren müşterisinden etkilendiği için peruk tasarlamaya başladığını ayrıca çalışmasını hastalığı daha zor geçiren çocuklar üzerine yoğunlaştırdığını söyledi.

Kirazlı, “Türkiye’de saçı olmayan çocuk kalmasın diye elimden geldiği kadar çaba sarf ediyorum. Bütün şehirleri gezdim ama çocukların umudu olabilmek için tekrardan şehirleri dolaşıyorum” dedi.

Kirazlı, kendisine ulaşan her kız çocuğunun isteğini karşılamaya çalıştığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Sağ olsunlar bana bağış yoluyla saç yollayanlar oluyor. Yetmediği yerde kendi bütçemle saç alıyorum, talepte bulunan çocukları cevapsız bırakmıyorum. Sırada çok çocuk olduğu için bekleme süresi 3-5 ayı bulabiliyor. Onların heveslendiğini, saçlarına hemen kavuşmak istediğini biliyorum. Ben de iş yerimde çalışıp o saçları tamamlamaya çalışıyorum. Artık izin günüm yok. Önceden haftada bir gün izin yapıyordum ama şu anda izin günlerimi şehirlerde gezerek geçiriyorum. Günübirlik gidiyorum, orada kalmadan tekrar dönüyorum. Gittiğim yer neresi olursa olsun ertesi gün sabah işime dönmek zorundayım.”

“Meslektaşlarımdan da ricam, bağışta bulunacak kişilerin saçlarını ücretsiz keserek bana kargoyla göndermeleri. Bana bu şekilde yardımcı olabilirler.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.