Saçları Hacimli Göstermek İçin 10 Pratik Çözüm

Saçları Hacimli Göstermek İçin 10 Pratik Çözüm

İnce telli saçları olan kadınların şikayetçi olduğu sık yağlanan ve hacmini kısa sürede kaybeden saçlardan kurtulmanızı sağlayacak 10 ipucundan siz de yararlanın. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, saçları hacimli göstermenin yolları konulu yazımızın içeriğine hemen geçelim.

1. Kuru Şampuan Mucizesi

Kuru şampuanı hem yağlı hem de temiz saçlarda kullanabilirsiniz. Saç diplerinize uyguladıktan sonra ellerinizle masaj yaparak havalandırın ve hacimli saçlarınızla göz kamaştırın.

2. Alıştığınız Sırayı Değiştirin

Saç bakım kremleri saçlarınızı yumuşak yapsa bile ağırlaştırdığı gerçeğini unutmamanız gerekir. Bu yüzden saç bakım kreminizi şampuandan önce uygulayarak hem yumuşak saçlara kavuşur hem de saç kreminizin saçınızda bıraktığı ağırlık etkisini şampuanla yumuşatırsınız.

3. Dalgalı Saç Kullanın

Dalgalı ve bukleli saçlar her zaman olduğundan daha hacimli gözükür. Bu yüzden siz de uyumadan önce nemli saçlarınızı örüp topuz yaparak veya bigudilerle saç diplerine yakın bukleler başlatarak saçlarınızı ısı zararından koruyup doğal buklelere kavuşursunuz.

4. Klasik Yöntem Krepe

Taranmış saçınızın altta kalan tutamlarından alarak ters yönde tarayıp abartmadan saç spreyi de kullanarak hacim kazandırabilirsiniz.

5. Saçlarınızı Farklı Yöne Ayırın

Hep aynı yöne ayrılan saçlar bir süre sonra ayrıma alışarak hacmini kaybeder. Bu yüzden hep aynı yöne ayırdığınız saçlarınızı yağlı olmadığı zamanlarda aksine (hep sola ayırıyorsanız sağa, sağa ayırıyorsanız sola) ayırarak daha hacimli saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

6. Yeni Kurutma Şeklini Deneyin

Başınızı öne eğerek saç uçlarınız dan kurutmaya başlayın ve havalanmış saç dipleriniz sayesinde saçlarınıza hacim kazandırın.

7. Saç Kesiminizi Değiştirin

İnce telli saçlarınız var ve siz uzun saç kullanıyorsanız yeni saç stilleri denemenizin zamanı geldi. Kuaförünüzün yüz tipinize uygun önereceği katlı ve kısa saç modelleri sayesinde daha hacimli gözüken saçlara kavuşun.

8. Uygun Ürün Kullanın

Saç tipinize uyan ve hacim vermeyi vadeden ürünler kullanın. Genelde yoğun etkili saç bakım kremleri saçları ağırlaştırdığı için ince telli saçlarda daha hafif formülleri olan ürünler tercih edilmelidir.

9. Farklı Değişimi Yapın

En son akla gelen ama çok etkili yöntemlerden biri de ombre yaparak saça gölge kazandırmaktır. Çünkü koyu renkler kıyafette olduğu gibi saçlarda da daha ince görünüm sağlar.

10. Yeşil Çay İçeren Ürünler Kullanın

Doğal antioksidan kaynağı olan yeşil çayı saç bakım ürünlerinizde ve doğal maskelerde kullanabilirsiniz. İçerdiği panthenol sayesinde saçlarınız güçlenir ve kalıtsal sebeplerden dolayı değil, stres gibi dış faktörlerden dolayı saç dökülmesi yaşıyorsanız bu konuda yeşil çay en büyük destekçiniz olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.