Sevgilinizle Özel Günlerde İzleyebileceğiniz 15 Romantik Aşk Filmi

Sevgilinizle Özel Günlerde İzleyebileceğiniz 15 Romantik Aşk Filmi

Sevgilinizle sevgililer günü gibi özel günlerde izleyebileceğiniz filmler ilişkinizi canlandırmak e beraber bir şeyler yapmak için önemli bir konudur.. Her ne kadar birçok kişi sevgilisiyle yan yana olamasa da bu durum aşk filmleri izlemeye kesinlikle engel değil. Artık Netflix gibi çeşitli uygulamalar sevdiğimiz insanlarla beraber rahatlıkla film izleme fırsatı sunuyor. İşte özel günlerde uzaktaki sevgiliyle bile izlenecek aşk ve romantizm filmleri…

1. Holidate

İlişkilere Bakış Açınızı Değiştirecek Duygusal Aşk Filmleri 2021 listesine en yakın tarihli film olan Holidate ile başlıyoruz. 2020’de Netflix platformunda yayımlanan film aşk temasını alışılmadık bir biçimde işliyor. Aşka inanmayan iki insan bir anlaşma sonucu yalnızca özel günlerde bir araya gelir ve olaylar gelişir.

2. Duvak

Film aşk ve ihanet konularını gerçeğe yakın bir şekilde ele alan bir senaryoya sahip. Filmde “Aşk tek kişilik midir yoksa iki kişilik mi?” sorusunu yanıtlamaya çalıştığınız bir akış var.

3. Selvi Boylum Al Yazmalım

Listenin tek Türk yapımı ve en eski filmi olan Selvi Boylum Al Yazmalım aşkı en naif şekilde ele alan filmlerden biri. Film tutkulu aşk ve sadık bir sevgi arasında kalan Asya’yı anlatıyor.

4. Titanik

İlişkilere bakış açınızı değiştirecek duygusal aşk filmleri 2021 listesini hazırlarken efsanevi bir aşk hikayesine sahip olan Titanik filmine yer vermemek doğru olmazdı. Çıkış yılı 1977 olsa dahi günümüze kadar popülaritesini yitirmemiş bir aşk yapımdır.

5. Senden Önce Ben

Film hiçbir engelin ve farklılığın aşka karşı gelemeyeceğini anlatıyor. Romantik aşk filmleri konusunda sevgilinizle beraber rahatlıkla izleyebileceğiniz bu film oldukça keyifli.

6. Love, Rosie

Film her ne kadar romantik komedi başlığında anılsa da filmde yer yer dramatik unsurlara da yer verilmiş. Filmde çocukluktan beri birbirinin en yakın arkadaşı olan Alex ve Rosie’nin atılamayan bir adım ve yapılan seçimle hayatları tümüyle değişir.

7. Aynı Yıldızın Altında

Yapım hayatı oldukça zor geçen ve aşktan korkan bir kızın bir genç sayesinde aşka inanmasını ve hayalleri gerçekleştirme arzusunu konu alıyor.

8. Amelie

Filmde Amelie’nın farklı insanların hikayelerinde figüran olurken birden kendi hikayesini yaşamaya başlaması konu alınıyor.

9. Sil Baştan

Film aşk bittiğinde çekilen acının aşkın büyüklüğüyle eş değer olması üzerine kurulu.

10. Aşk Ve Gurur

İlişkilere bakış açınızı değiştirecek duygusal aşk filmleri 2021 listemizde yer alan Jane Austen’ın Gurur ve Önyargı kitabından uyarlama olan film aşk konulu filmler arasında adeta bir klasik. Film Elizabeth Bennett ve kız kardeşlerinin duygusal ilişkilerini anlatıyor. Filmde de aynı kitapta olduğu gibi baş karakter Elizabeth ve Mr. Darcy’nin aşklarına engel niteliği taşıyan gurur ve önyargı ön planda tutuluyor.

11. Aşk Tesadüfleri Sever 2

Biz eskiden yaşamalıydık, şimdiki aşklar ne keşke plak dinleyip leblebi tozu yeseydik diyenlerdenseniz bu film ikiniz için. Film eski zamanlar İstanbul’ u ve Yunanistan’ da geçiyor. Yer yer retro görüntüler, saç stilleri ve kıyafetlere kaptırırken bir bakıyorsunuz şimdiye gelmiş. Bir ileri bir geri giderek zaman kavramınız yok oluyor. Bakalım siz sonuna gelmeden bu filmin sınırını çözebilecek misiniz?

12. Issız Adam

Belki böyle dramatik bir filmi sevgiliyle izlemeye uygun bulmayanlarınız olacaktır. Ama bence sevgiliyi bulmuşken koynunda ağlamak da gerekir zaman zaman. Bu filmin sonunda birbirinize bakıp şükredeceksiniz. Dram severler o halde haydi!!

13. Bir Aşk İki Hayat

Hayat sürekli önümüze çıkan iki yol arasından birini seçmemizle ilerler. Küçüklüğümde de bunu sık sık düşünürdüm. Bu olayda keşke evet değil hayır deseydim ne olurdu gibi. Bu filmi farklı yapan da bu. İki farklı olayın oluş şekline göre sıralanmış iki farklı senaryo. Peki aşıklar ikisinde de kavuşabilecek mi? Ya da şöyle soralım aşıklar her iki senaryoda da birbirine aşık olabilecek mi?

14. 50 First Days

50 ilk öpücük kulağa garip gelse de filme başlayınca konuya hakim oluyorsunuz. Yer yer komik esprilerle de önce gülüp sonra inceyi anlıyorsunuz. Bir kaza sonucu hafızasının belli kısmını kaybeden bu başroldeki kıza, sizce her gün kendini aşık ettirebilecek bir oğlan var mıdır? İzleyin bakalım.

15. Dirty Dancing 2

Çoğu kişi tarafından bilinmeyen bu Küba filmi unutamayacağınız sahnelere yer veriyor. Küba’nın sokaklarından epey izler taşıyan bu film dans etmeyi öğrenen ve dans etmeyi öğreten iki gencin arasında geçiyor. Filmde ilginizi çeken şey senaryodan çok başka bir ülkeyi bu kadar yakından tanıma fırsatı. Fragmanını izlemeniz bile filmi merak etmenizi sağlayacak. Artık pandemi süreci bitince de sevgilisini alan dans etmeye!

ETİKETLER: Aşk, Film, Özel Gün, Romantik, Sevgili
YAZAR BİLGİSİ
Eda Uslu
Merhaba, ben Eda. Her başım sıkıştığında, mutlu olduğumda korktuğumda veya heyecanlandığımda ilk koştuğum kalemim ve defterim olmuştu. Hatta şimdilerde bile yazdıklarımı okuyarak ergen Eda' ya tanık oluyorum. Yazmak bana her zaman iyi hissettirdi umarım siz de okurken iyi hissedersiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk