Resmi Gazete’de Açıklandı: 27 Bin Personel Alacak, Tarihler Belli Oldu

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Sağlık Bakanlığınca 27 bin sözleşmeli personel alınacak.  Başvuruların ise 21-28 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı. İlanda, “Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde …

Resmi Gazete’de Açıklandı: 27 Bin Personel Alacak, Tarihler Belli Oldu

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Sağlık Bakanlığınca 27 bin sözleşmeli personel alınacak. 

Başvuruların ise 21-28 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

İlanda, “Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında 27 bin sözleşmeli personel, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alınacaktır” denildi.

Yayımlanan ilanda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2024/5 tercih kılavuzunun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayımlanacağı belirtildi.

İlanda adayların tercihlerini, 21-28 Şubat 2024 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabileceği ve ÖSYM’ye ya da Sağlık Bakanlığı’na posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listelerinin geçerli olmayacağı vurgulandı.

Yayımlanan ilanda, 15 bini hemşire, 2 bini ebe, bin 540’ı sağlık teknikeri (ilk ve acil yardım) ve bin 200’ü sağlık teknikeri (röntgen) olmak üzere toplamda 27 bin sağlık personelinin alınacağı kaydedildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.