Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Proteo Nedir, Neden Gündem Oldu?

Proteo Nedir, Neden Gündem Oldu?

Sosyal medyada Proteo etiketi gündem olmuş durumda. Buna bağlı olarak da pek çok kişi Proteo’nun ne olduğunu merak ediyor. Deprem yüzünden Türkiye’ye gelen Meksika arama kurtarma ekibinde görev yapan kurt çoban köpeği Proteo ne yazık ki çalışmalar esnasında enkaz altında kalarak yaşamını kaybetti. Proteo için tören düzenlendi.

Çalışmalarda Hayatını Kaybetti

Pazarcık merkezüssü olan deprem pek çok bölgede büyük yıkıma yol açtığı için arama kurtarma çalışmalarına da dünyanın pek çok noktasından ekipler katılmıştı. Özellikle arama kurtarma çalışmalarında enkaz altında kalanları bulmak için büyük yardımı dokunan köpekler de pek çok kişinin yerinin tespit edilmesini sağladı.

Meksika’dan gelen ekibin bir parçası olan Proteo ise arama kurtarma çalışmalarında enkaz altında kalarak yaşamını kaybetti. Meksika Savunma Bakanlığı tarafından Proteo’yu anmak için bir video yayınlandı. Ayrıca Türkiye’de bulunan ekipler de Proteo için tören düzenlediler. Proteo’nun eğitmeni şu sözleri söyledi: “Seninle gurur duyduğumu söylemek istiyorum, çünkü sen her zaman güçlü, çalışkan ve asla pes etmeyen bir köpektin. Elimden beni buraya getirdiğin için sana teşekkür etmekten başka bir şey gelmiyor. Maalesef benimle geri dönemeyeceksin, seni hep hatırlayacağım. Umarım tüm Meksika seni her zaman hatırlar, seni asla unutmazlar. Bir gün tekrar görüşeceğiz.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.