Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Piyasalarda Haftanın Son İşlem Gününde Öne Çıkan Veriler Neler? Neler İzlenecek?

Yurt içinde öne çıkan bir verinin olmadığı haftanın son günü, piyasalar ABD’den gelecek iş gücü verileri odaklanacaklar. AK Parti Sözcüsü Ömer …

Piyasalarda Haftanın Son İşlem Gününde Öne Çıkan Veriler Neler? Neler İzlenecek?

Yurt içinde öne çıkan bir verinin olmadığı haftanın son günü, piyasalar ABD’den gelecek iş gücü verileri odaklanacaklar.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Uçaklarımıza Girit Adası’nda konuşlandırılmış S-300’ler vasıtasıyla radar kilitlemesi yapılması NATO standartlarına göre düşmanca bir hareket olarak tanımlanır. Uçaklarımıza radar kilitlemesi yapılması NATO literatüründe düşmanca yaklaşımdır. Tehlikeli sonuçları olabilir” dedi.

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) heyetinin büyük bir kısmı 3 saatlik çalışmanın ardından Zaporijya Nükleer Santrali’nden ayrılırken, heyette bulunan teknik ekibin santralde kaldığı ifade edildi.

Dünyanın en büyük tahvil yatırımcılarından PIMCO’nun baş yatırım yetkilisi Andrew Balls, ECB’nin 8 Eylül’de yapacağı Yönetim Konseyi toplantısında faizi 50 baz puan artırmasını beklediğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, 2015 nükleer anlaşmasının canlandırılması için sunulan önerilere İran’dan gelen yanıtı ‘yapıcı değil’ şeklinde tanımladı. 

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Fed’in enflasyonu düşürme çalışmasının henüz tamamlanmadığını söyledi.

Zafer Bayramı sebebiyle normal zamanı olan perşembe günü açıklanmaya Bankacılık Düzenleme ayrıca Denetleme Kurumu(BDDK) ayrıca TCMB para ayrıca banka istatistikleri haftalık verileri yayımlanacak.

TCMB haftalık bülteninde yurt dışı yerleşiklerin hareketleri, rezervler ayrıca yurt içi yerleşiklerin döviz pozisyonu öncelikli olarak izlenecek (14.30).

TCMB finans dışı firma net döviz pozisyonu verilerini açıklayacak (14.30).

Almanya’nın ticaret rakamları yayımlanacak. Ülkede en son ihracatta yüzde 4,5, ithalatta yüzde 0,2 artış yaşanmıştı (09.00).

Son 4 aydır düşüş gösteren ayrıca Temmuz ayında son 10 bu yılın en sert düşüşünü yaşayan FAO gıda fiyatları endeksinin yeni rakamları takip edilecek (11.00).

Günün en önemli verilerinden biri olan Euro Bölgesi üretici enflasyonu rakamları gelecek. Bölgede üretici fiyatları en son yıllık yüzde 35,8 seviyesine ulaşmıştı (12.00).

Amerika piyasaları Brezilya’dan gelecek sanayi üretimi rakamlarıyla açılacak. Brezilya’nın sanayi üretimi en son aylık yüzde 0,4, yıllık yüzde 0,5 aşağı gelmişti (15.00).

Haftanın merakla beklenen verisi olan ABD’nin iş gücü piyasası rakamları yayımlanacak. Ülkede en son tarım dışı istihdam sürpriz bir şekilde beklentilerin iki katı seviyede açıklanmıştı. İşsizlik oranı da yine analistlerin tahminlerini boşa çıkararak yüzde 3,5’e gerilemişti.

ABD’den gelecek bir diğer önemli veri de fabrika siparişleri olacak. Üretimin yönünü öncü olarak gösteren siparişlerde en son yüzde 2,0 artış yaşanmıştı (17.00).

Haftanın son verisi her vakit olduğu gibi Baker Hughes sondaj kule sayıları olacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.