Pes! Sonunda Bunu da Yaptılar!

Pes! Sonunda Bunu da Yaptılar!

İzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen depremin ardından yaralarını sarmaya çalışan depremzedelerin peşini fırsatçılar bir türlü bırakmadı. Yardım kuruluşlarının getirdiği gıda ve içecekleri satanların ardından şimdi de depremzedeler için getirilen AFAD logolu battaniyeleri işportada satmaya çalıştılar. İzmir’de zabıta ekipleri, battaniyelere el koydu.

Konuyla ilgili Konak Belediyesi bir açıklama yaptı. Açıklamada “Zabıta müdürlüğü ekipleri, vatandaştan gelen ihbar üzerine Basmane semtinde depremzedeler için getirilen battaniyelerin satıldığını ihbarı üzerine harekete geçti. Söz konusu adrese operasyon düzenleyen ekipler, park yeri olarak kullanılan boş alanda AFAD logolu battaniye satışının yapıldığını belirledi” denildi. Seyyar satıcılar hakkında işlem yapılırken, satışların yapıldığı alanda bulunan battaniyeler toplanarak Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne ait depolara götürüldü.

GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ

Deprem felaketinden çıkar sağlamaya çalışanlara göz açtırmayacaklarını belirten Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, şu ifadeleri kullandı; “Bayraklı’daki çadır alanında olması gereken battaniyelerin Basmane semtinde satışa çıkarıldığına dair ihbarı dikkate alarak zaman kaybetmeden zabıta ekiplerimizi bölgeye gönderdik. Dayanışmaya ve yardımlaşmaya en çok ihtiyacımız olduğu günlerde, evlerini kaybetmiş hemşehrilerimizin battaniyelerinin, vicdandan yoksun kişilerce satışa çıkarıldığını gördük. Zabıta denetimlerimizi artıracağız”.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.