Türkiye Geneli Dershane ve Özel Kurs Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye Geneli Dershane ve Özel Kurs Fiyatları Ne Kadar?

Özel kurs ve dershane fiyatları: Dershanelerin kapatılması kararıyla birlikte pek çok kurum yeni yasaya uygun şekilde yeniden dizayn edilmiştir. Yüksek kapasiteli dershaneler artık eğitim kurumları adı altında işlevlerini sürdürmektedir. Eğitim camiasının öncü kuruluşlarından bir diğeri de özel okullardır.

Devlet okulları müfredatına bağlı olarak, özel yönetim alanına sahip olan bu eğitim kurumlarının öğrencileri için yıllık ve aylık bazda olacak şekilde ödemeler yapılmaktadır. Bölgesel farklılıklar olmakla birlikte en fazla ücret ayrımı sınıflar arası eğitimle ilgili görülmektedir.

Özel Kurs Fiyatları

İlkokul, ortaokul ve lise seviyelerine bağlı olarak özel okullarda farklı ücretlendirmeler söz konusudur. Bu yıl için Türkiye genelinde hizmet veren dershane ve özel kurs fiyatları ise şu şekildedir:

Sınav Eğitim Kurumları

Dershane sektörünün lider kuruluşlarından biri olarak eğitim sektöründe hizmet veren Sınav Dershaneleri; TEOG, YKS, YDS gibi sınavlar için odak çalışmalar yürütmektedir. Sınav Eğitim Kurumları adı altında özel okullarını da 2018 yılında hizmete açan kuruluşun, sınav hazırlık içerikli dershane ücretleri yıllık 7.000 TL ile 10.000 TL arasında bir ortalamaya sahiptir.

Alınan eğitim seviyesi ve hazırlanılan sınav içeriğine göre fiyatlandırmada farklılıklar olabilir.

Kültür Kurs Merkezi

Türkiye genelinde farklı illerde şubeleri bulunan, geniş hizmet ağına sahip Kültür Dershaneleri, sınav hazırlık süreçlerinde sıklıkla tercih edilen kurumlar arasında yer almaktadır. Yıllık ödemeleri minimum 9.000 TL, maksimum 12.000 TL olarak belirlenmiştir.

Çözüm Eğitim Merkezi

Hem özel okulları hem de dershane hizmeti veren kuruluşları olan Çözüm Eğitim Kurumları, sınav hazırlık çalışmaları ve özel okul fiyatları bakımından ücretlerini 8.000 TL – 15.000 TL aralığında açıklamıştır. Özel okul öğrencileri ya da dershane öğrencileri için kişi başı ücret tarifesi alınan eğitimin seviyesi ya da hazırlanılan sınavın niteliğine göre değişiklik göstermektedir.

Final Merkezi

Final Dershaneleri uzun yıllardır dershane sektöründe öncü konumda yer almış bir markadır. Dershanelerin dönüşüm sürecinde Final Dershaneleri eğitim kurumları hizmeti vermeye başlayarak özel okullarını açmıştır. Yıllık ücretleri sınıf ayrımı olmakla birlikte günümüz için 7.000 Türk Lirası ile 15.000 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Engin Akad Eğitim Merkezi

Özel okullar arasında son dönemde hızlı bir çıkış yakalayan Engin Akad Özel Eğitim Kurumları, Türkiye’nin pek çok bölgesinde eğitim yatırımları yapacağını yakın zamanda duyurmuştur.

Merkezi İstanbul olan Akad Eğitim Kurumları’nın İlköğretim, orta oğretim ve lise seviyelerinde özel okulları bulunmaktadır. Yıllık ücretleri seviyelere göre ayrılmakla beraber ortalama 13.000 TL olarak açıklanmıştır.

Pegem Merkezi

Sınava hazırlık konu anlatım kitapları, test kitapları ve deneme yayınlarıyla adından sıkça söz ettiren Pegem, dershane eğitiminde de en çok tercih edilen kurumlar arasından yer almaktadır. KPSS, YDS, YKS, ALES gibi sınavlara odak çalışma düzeninde hazırlık sağlayan dershanenin öğrenci kitleri oldukça geniştir. Çeşitli illerde bulunan şubeleriyle sınav hazırlık eğitimine devam eden kurumun bu yıl için ücretleri 7.000TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.