Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Özel Harekat Polisi Yağmacıları Yakalıyor

Özel Harekat Polisi Yağmacıları Yakalıyor

Hatay’da meydana gelen deprem sonrasında bölgede artan yağma olaylarına karşı Özel Harekat Polisi devreye girdi. Jandarma ile yapılan işbirliği çerçevesinde yağmaya karışmış kişiler gözaltına alındı. Şimdilik gözaltı sayısının 300 kişi olduğu belirtildi.

Yağmaya Karışanlar Yakalanıyor

Deprem sonrasında bölgede artan yağma olaylarına karşı polis ve jandarma harekete geçti. Deprem bölgesinde vefat eden kişilerin evlerine veya dükkanlara girerek yağma yapan kişilere yönelik yakalamalar başladı.

Bölgedeki yurttaşların da yağmacılara karşı birlik olduğu görülürken yağmacılara karşı linç eylemleri de yapıldı. Bu eylemler esnasında ise polis ve jandarma devreye girerek yağmacıları linçten kurtardı.

Özellikle bugün sosyal medyada çok konuşulan ve yol keserek araçlardan yağma yapanların da yakalandığı belirtildi. Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı da sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Mehmetçiklerimiz, devletimizin ilgili kurumlarıyla koordineli olarak Hatay’ın asayişi için devriye görevine aralıksız devam ediyor. Birlikte güçlüyüz” dedi.

Diğer yandan bölgede hem polis hem de jandarma devriyelerinin de arttırıldığı görüldü. Henüz yakalanamayan ancak görüntüleri kaydedilen yağmacılar hakkında da Adalet Bakanlığı işlem yapılacağını ifade etti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.