Osmanlı Konuşmasıyla Gündem Olan Tunç Soyer’den Açıklama: ‘Fatih Sultan Mehmet ile Vahdettin Bir Olabilir mi?’

Tarkan konserinde Osmanlı ile ilgili yaptığı konuşma ile gündem olan İzmir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın …

Osmanlı Konuşmasıyla Gündem Olan Tunç Soyer’den Açıklama: ‘Fatih Sultan Mehmet ile Vahdettin Bir Olabilir mi?’

Tarkan konserinde Osmanlı ile ilgili yaptığı konuşma ile gündem olan İzmir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğuydu.

İzmir’in kurtuluşu nedeniyle 9 Eylül’de verilen Tarkan konseri öncesi konuşma yapan belediye başkanı Tunç Soyer, Osmanlı hakkında yaptığı konuşmayla gündem olmuştu.

O sözlerin ardından tepki çeken Tunç Soyer, Fox TV’den ayrılıp Halk TV’ye geçen İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Yeni Bir Sabah programının ilk konuğu oldu.

Programa Nutuk ile çıkan Soyer, Atatürk’ün dilinden Vahdettin dönemini okudu. Daha devamında ise ‘Fatih Sultan Mehmet Han ile Vahdettin bir olabilir mi? Fatih Sultan o dönemin en vizyonlar en karizmatik padişahıydı.’ dedi.

‘Vahdettin ki ‘Geçilmez’ denen Çanakkale’yi tek bir kurşun bile atmadan geçilir hale getirdi. Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği İstanbul’u işgalcilere teslim etti. Atatürk hakkında idam kararı verip suikastler düzenledi. Ayrıca en sonunda hayranı olduğu İngilizlerin gemisine binip kaçtı.’

Tunç Soyer’in konuşmasını buradan izleyebilirsiniz ?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.