Orjinal Ürün Sorgulama! Nike ve Adidas Marka Nasıl Anlaşılır?

Orjinal Ürün Sorgulama! Nike ve Adidas Marka Nasıl Anlaşılır?

Nike veya Adidas orjinal ürün sorgulama: Genel olarak kaliteli, ekonomik ve ticareti yüksek fiyatlar biçildiği için bu çok almak istediğimiz göze hoş görünen ürünlerin en ama en iyisi olması biz tüketiciler için önemlidir. Çok uçuk fiyatları bu markalara vermeyi göze aldığımız oluyor. Ancak bu kriz anını bir fırsata çevrilebilir.

Orijinal veya sahtenin gerçek veya daha uygun bir fiyattaymış gibi tüketicilere gösteren sahte satış yapan satıcıların tuzağına düşmemiz şu an için sıkıntılı bir durumdur. Peki bu tuzağa düşmemek için bizler  neler yapmalıyız? Bir ayakkabının orijinal olduğunu nasıl anlarım? gibi sorulara cevap alabilirsek giydiğiniz ayakkabının orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Orjinal Ürün Sorgulama

Orijinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Örneğin bir ayakkabı düşünelim. Ayakkabı kutusunda mevcut olan ve her türlü ayakkabının içinde etiket vardır. Etiketin üzerinde bulunan SKU (stok numarası) adı verilen bir kod bulunur. Bu kodun karşılaştırılması gerekir. Orijinal olan herhangi bir ürün veya ayakkabıların çifti için ayrı bir SKU numarası bulunmaktadır. Ayakkabı kutusunun üstündeki SKU numarası ile aynıdır. Şayet böyle bir rakam mevcut değilse veya bu rakamlar herhangi bir eşleşme oluşturmuyorsa muhtemelen bu  ayakkabıların sahte olduğunu söylemeliyiz.

Orijinal Ürünün Kodu Nerede Yazıyor?

İçerisinde barkod ve modelinin yazılı olduğu bir etiket dikili durumdadır. Bu durum barkodundan kolayca tanılabilir. Örneğin bir ayakkabının içinde etiket mevcuttur. Onu  bulmalısın. Ve  ayakkabının genelde dilinde bulunur. Tabii ki ayakkabının topuğunda ve tabanında/ çukurunda mevcuttur.

Bir Ürünün Orijinal Olup Olmadığı Şu Şekilde Sıralanabilir:

 1. Markaya ait bilgiler.
 2. Ürünün kullanım kılavuzu.
 3. Ambalajın ve kutunun görselliği.
 4. Türkçe yazılmış bir etiket.
 5. İthalat veya imalat bilgisi.
 6. Üretilen ülke.
 7. Ürünün beyan bilgisi.

 Orijinallik Barkod Sorgulama Nasıl Yapılmalı?

Ürünün barkod sorgulaması yalnızca barkod numarasına bağlı değildir. Ve böyle yapılmamaktadır. Barkod sorgulama nasıl yapılmalı?

 1. AppStore veya Google PlayStore’u açınız
 2. Arama kısmına Barkod Tarayıcı yazın. 
 3. İndirmek istediğiniz uygulamayı belirleyin
 4. Daha sonra indirdiğiniz uygulamayı  kurun.
 5. Uygulamayı açtıktan sonra ekranda beliren kutucuğa barkodu veya QR kodu tutun. 

Böylelikle ürünün orijinal olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

ETİKETLER: Adidas, Beymen, Cartier, Mango, Nike, zara
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.