Okyanusun En Derin Noktası Olan Mariana Çukuru’nda Bira Şişesi Buludu!

Bilim insanları ‘Mariana Çukuru’ olarak bilinen yaklaşık 11 kilometrelik okyanusun en derin noktasında insanlar tarafından atılmış bir bira şişesine rastladı. Los Angeles Times’ın haberine göre, bilim insanları Mariana Çukuru’ndaki okyanusun en …

Okyanusun En Derin Noktası Olan Mariana Çukuru’nda Bira Şişesi Buludu!

Bilim insanları ‘Mariana Çukuru’ olarak bilinen yaklaşık 11 kilometrelik okyanusun en derin noktasında insanlar tarafından atılmış bir bira şişesine rastladı.

Los Angeles Times’ın haberine göre, bilim insanları Mariana Çukuru’ndaki okyanusun en derin noktasına keşif amaçlı olarak gitmeyi başardı.

İki koltuklu ve oldukça özel bir denizaltıyla ulaşılan Pasifik Okyanusu’nun en derin noktasında karşılarına çıkan şey ise tüm dünya basınında haber oldu. Bilim insanları dünyanın en derin noktasında; birazdan duyacaklarınız tamamen gerçek, bir bira şişesiyle karşılaştı.

Oregon Devlet Üniversitesi’nde coğrafya ve oşinografi profesörü olan Dr. Dawn Wrigh, söz konusu manzarayı; insanların doğal dünyayı ne kadar derinden ve geri dönülmez biçimde etkilediğinin bir sembolü olarak yorumladı.

Mariana Çukuru’na bir de Türk vatandaşı düşmüş ve hayatını kaybetmişti.

2013 yılında Tayvan’dan Meksika’ya yük taşıyan gemide çalışan Cemil Çakır, Mariana Çukuru’na düşmüştü.

Cumhuriyet’in haberine göre, arama çalışmalarında Çakır’dan hiçbir iz bulunamadı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.