Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Öğretmenlere Eğitim Ödeneği Ne Zaman Ödenecek? Eğitim Ödeneği Ne Kadar, Kaç Lira?

Yeni eğitim- öğretim yılıyla birlikte öğretmenlere verilecek eğitim ödeneğinin ne vakit ödeneceği merak edilmeye başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı …

Öğretmenlere Eğitim Ödeneği Ne Zaman Ödenecek? Eğitim Ödeneği Ne Kadar, Kaç Lira?

Yeni eğitim- öğretim yılıyla birlikte öğretmenlere verilecek eğitim ödeneğinin ne vakit ödeneceği merak edilmeye başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca dönem başında yatırılan bu paraya, her yıl yüzde 25 oranında zam yapılıyor. Bu yılki eğitim ödeneğinin miktarı ise araştırılmaya başlandı. Hazırlık ödeneği olarak da bilinen bu paradan eğitim öğretim sınıflarında eğitimcilik yapan tüm öğretmenler yararlanabilecekler. Peki öğretmenlere eğitim ödeneği ne vakit yatacak? Eğitim ödeneği ne kadar, kaç lira? İşte detaylar.

Eğitim Ödeneği Nedir?

652 sayılı Devlet Memurları Kanunun 32.maddesine göre eğitim ödeneği, öğretmen unvanlı kadrolarda öğretmenlik yapan, okul müdürleri ayrıca yardımcıları, cezaevlerinde bulunan okullarda öğretmenlik yapanlar, yöneticiler, eğitim uzmanlarına her eğitim öğretim yılının başında ödenen paradır.

Eğitim Ödeneği Ne Kadar?

2022 -2023 eğitim öğretim yılında, öğretmenlere 1325 TL eğitim ödeneği verilecek. Bu miktarın 2023 tarihinde ise 1400 TL olacağı kararlaştırıldı. 

Öğretim yılının başladığı aydan sonra ile birinci dönem ders yılının sonundan başlayanlara ise %75 oranında hazırlık ödeneği yapılacak.

Öğretmenlere Eğitim Ödeneği Ne Vakit Ödenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı’na ait okullarda öğretmenlik yapan kişilere eğitim ödeneğinin verileceği tarih açıklandı. MEB, ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yazı göndererek eğitim ödeneklerinin 12 Eylül 2022 yılından itibaren ödeneceğini bildirdi.

ETİKETLER: Eğitim, Ödeneği
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.