Öğrenciler İçin Telefonlarında Mutlaka Olması Gereken 14 Uygulama

Öğrenciler İçin Telefonlarında Mutlaka Olması Gereken 14 Uygulama

Online eğitimin zorluluğu gün geçtikçe artarken, lise giriş sınavları ve üniversite giriş sınavları da gün ve gün yaklaşmaya devam etmektedir. Bu eğitim sürecinin zorlu günlerinde ise her birimiz kendimize iyi gelebileceğini düşündüğümüz, belki kafamızı dağıtmak için belki de eksiklerimizi tamamlamak için uygulamalar aramaya başlamış durumdayız. Bugün öğrenciler için ders çalışırken faydalı olabilecek uygulamaları derledim. İyi kullanmalar ve okumalar dilerim.

Öğrenciler İçin Mobil Uygulamalar

1. Google Calender

Google üzerinden kullanabileceğiniz ücretsiz bir ajandadır. Farklı kategori ve renklere bölerek günlük, haftalık ve aylık planlar hazırlayabilirsiniz. Görüşmelerinizdeki ve derslerinizdeki çalışma saatlerinden küçük notlara kadar buraya not alabilirsiniz.

2. Forest

Telefona bağımlılığı olan insanların mutlaka indirmesi gereken bir uygulama. Ders çalışırken belirli bir saat belirledikten sonra sanal bir tarlaya tohum ekiyorsunuz ve bu tohumu büyütmek için de belirlemiş olduğunuz süre içerisinde telefon ile oynamayı bıraktığınızda tohumunuz büyümeye başlıyor. Aksine bir durumda telefonla oynamanız halinde tohumunuz çürüyor.

3. Duolingo

Ders çalışırken oluşturduğunuz programınıza uygun bir saat aralığı seçiyorsunuz ve sonrasında 24 saat boyunca o uygun saat aralıklarıyla bu uygulama sayesinde yeni bir dil öğrenmeye başlıyorsunuz.

4. Pomodoro

Çalışmakta sıkıntı çekenlerin mutlaka olarak kullanması gereken bir uygulamadır. Belirli süre zarfları arkasından gelen beş ile on dakikalık molalarla dört turluk bir ders çalışma ortamı elde ediyorsunuz.

5. Benchprep

Yurt dışı eğitimleri düşünenler için bulunmaz bir nimet haline gelen bir uygulamadır. Bünyesinde 600’ün üzerinde eğitim barındıran ve bu eğitimleri ücretsiz bir şekilde elde etme imkanı sağlayan bir uygulamadır.

6. CamScanner

Günümüzün ödevleri PDF’lerden geçerken çekmiş olduğunuz fotoğrafları PDF’e dönüştürmenin kolay adresidir.

7. Scribd

Bünyesinde tüm Dünya dillerinin tonlarca uzantı altında yayınlanmasını sağlayan bir uygulamadır. 10 Milyondan fazla dokümana ulaşabileceğiniz dijital bir kütüphanedir.

8. Memorado

Kullanıcılarının beyin kaslarını güçlendirmeye yarayan oyunları bünyesinde barındıran bir uygulamadır.

9. PhotoMath

Kameranız ile çektiğiniz tüm matematik sorularına anınca cevap veren bir uygulamadır.

10. Cake – Bedava İngilizce Öğren

Bünyesinde barındırdığı kısa ve eğlenceli günlük güncellenen videolarla birlikte olarak düzenli bir çalışma ile ücretsiz bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz.

11. Microsoft Matematik Problemi Çözücü

Geliştirilmiş yapay zeka sayesinde kameranız ile çekerek attığınız tüm matematik sorularının ücretsiz bir şekilde çözümünü elde edebilirsiniz.

12. Reader Pro

Hızlı okuma sorunu ile baş başa kalanlarının mutlaka düzenli bir şekilde hızlı okuma egzersizleri yaptıracak olan bir uygulamadır.

13. Edmodo

Tüm Dünya’daki öğretmenlerle birlikte eğitim alabilmenize yardımcı olabilecek olan bir uygulamadır.

14. NoxOcean

Zamanınızı nasıl değerlendirebileceğinizi öğreten, bünyesinde barındırdığı eğlenceli oyunlarla da odaklanmayı sağlarken bir yandan da okyanus inşa etmenizi sağlayan bir uygulamadır.

YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.