Oğluna Cinsel İstismarda Bulunduğu İddia Edilmişti: Ender Saraç’ın Yargılandığı Davada Karar Çıktı

Doktor Mehmet Ender Saraç hakkında 13 yaşındaki oğlu M.S’ye ‘cinsel istismar’ uyguladığı iddiasıyla açılan davanın görülmesine bugün de devam edildi. Cumhuriyet’ten Fahrettin Öztürk’ün haberine göre; Saraç, 22.5 yıla kadar hapis istemiyle …

Oğluna Cinsel İstismarda Bulunduğu İddia Edilmişti: Ender Saraç’ın Yargılandığı Davada Karar Çıktı

Doktor Mehmet Ender Saraç hakkında 13 yaşındaki oğlu M.S’ye ‘cinsel istismar’ uyguladığı iddiasıyla açılan davanın görülmesine bugün de devam edildi. Cumhuriyet’ten Fahrettin Öztürk’ün haberine göre; Saraç, 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davadan beraat etti.

Beslenme ve diyet uzmanı Ender Saraç, 13 yaşındaki oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı.

Ender Saraç, 13 yaşındaki oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davadan beraat etti.

Cumhuriyet’ten Fahrettin Öztürk’ün haberine göre; mahkeme, Dr. Saraç’ın üzerine atılı suçu işlemediğinin sabit olduğuna hükmetti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, mağdur çocuk M.S’nin 5 Aralık 2023 günü öğrenim gördüğü okuldaki öğretmenlerine, babasından cinsel istismar gördüğüne dair beyanda bulunduğu, öğretmenlerinin ve okul idaresinin tutmuş olduğu tutanakların polise bildirildiği ve savcılıkça soruşturma başlatıldığı belirtildi. Mağdur çocuğun 7 Aralık 2023 günü Çocuk İzlem Merkezinde (ÇİM) ilk verdiği ifadesinde, istismara uğradığını anlattığı, ancak 13 Aralık 2023’te ÇİM’de ek ifade vererek bu kez babasının annesine ve kendilerine kötü davrandığı için babasına ders vermek amacıyla cinsel istismara maruz kaldığını söylediğini, istismara maruz kalmadığını, şikayetçi olmadığını söylediği iddianamede yer aldı.

Benan Saraç’ın da 13 Aralık 2023 tarihinde polise ek ifade verdiği, çocuğu ile yapmış olduğu görüşmede oğlunun babası hakkında yalan beyanda bulunduğunu kendisine bildirdiğini, babasını ailelerinden uzak tutmak için çocuğun babası hakkında cinsel istismar olayını uydurduğunu, bu nedenle şüpheli hakkındaki şikayetlerinden vazgeçtiklerini söylediği belirtildi. İddianamede, mağdur çocuğun ilk aşamada vermiş olduğu ayrıntılı beyanlarının samimi ve gerçeği yansıtır mahiyette olduğuna kanaat getirildiği, olay yargıya taşındıktan ve basında yer aldıktan sonra mağdur çocuğun şikayetten vazgeçmesine itibar edilmediği vurgulandı. Ender Saraç’ın “Çocuğun Cinsel İstismarı” suçundan 12 yıldan 22,5 yıla kadar hapsi istendi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.