Nil Keskin Keleş Yazio: Kadınlarda Doğurganlık/Infertilite Sorunu ile Başa Çıkmak için Tamamlayıcı Uygulamalar

Dünya Sağlık Örgütüne göre kadın ayrıca erkekte günümüzde en çok rastlanan sağlık sorunlarından biri olan infertilitenin olası ruhsal sebepleri …

Nil Keskin Keleş Yazio: Kadınlarda Doğurganlık/Infertilite Sorunu ile Başa Çıkmak için Tamamlayıcı Uygulamalar

Dünya Sağlık Örgütüne göre kadın ayrıca erkekte günümüzde en çok rastlanan sağlık sorunlarından biri olan infertilitenin olası ruhsal sebepleri ayrıca çözüm yolu için tamamlayıcı teknikleri paylaşıyor olacağım seninle bu defa..

Tıp alanında pek çok farklı tekniklerle ele alınan bu konu, yine pek çok bebek isteyen anne ayrıca babayı mutlulukla buluşturuyor. Bu süreçte hamile kalabilenler olduğu gibi kalamayanlar da oluyor. Bu hafta özellikle tedavi yöntemleri ile hem maddi hem de manevi olarak oldukça yorulan başta kadın dostlarıma ayrıca tabi çiftlere etkili bazı iyi yaşam önerlerinde bulunacağım. 

Sizlere vereceğim önerilerin pek çoğu da her zamanki gibi binlerce kadın dostumuzla yaptığımız araştırmalar ayrıca elde ettiğimiz bulgulara dayanıyor. Senin de bu yüzden yaşamını ayrıca bu isteğinin tezahürünü kolaylaştıracağına inanıyorum..

Hazırsan başlayalım.

1. Eril Güce Kendini Açman

Günümüzde kadın dostlarımızda en çok karşılaştığımız sorun, kendini erilleşme yönünde farkında olmadan evrimleştirerek, eril güce ihtiyacı olmadığı alt düşüncesine kadar getirmiş olması. 

Bu yüzden ilk odaklanıp çalışman gereken alan, sağlıklı bir cinsel hayatın için ayrıca daha kolaylıkla hamile kalabilmen için ( tedavi yoluyla olduğunda da da sağlıklı yumurta ayrıca devamında spermle birleşen embriyolar için ) erilin gücünü bu süreçte kabul etmen ayrıca onurlandırman…

Aynı şekilde erkeğin de kadına vericilik noktasında gelişmesi lazım. Sürekli alan bir erkek haline gelmek eril gücün zayıflaması dolayısıyla bebeğin yani yaratımın oluşmasındaki büyük eylemsel gücün zayıflığı anlamına gelebilir.

2. Rahim Evinin Arınması ayrıca Onurlandırılması

Bu adım aslında hem fiziksel hem de ruhsal bir arındırma. Rahim alanının bir kadının dişil merkezi ayrıca aslında ikinci hafıza merkezi olduğundan daha önceki yazılarımda çok kere bahsetmiştim. Bu yüzden bu bölgeye özel bakım ayrıca hassasiyet çok önemli. Fiziksel anlamda bu bölgenin hijyeni ayrıca arınması adına yoni banyolarının etkisini çağlar boyunca kadınlar kullanmışlar. Sosyal basın sayfalarımda bu konuda paylaşımlarda ayrıca önerilerde vakit vakit bulunuyorum. 

Diğer taraftan gelelim asıl ruhsal arınmalara. Burada geçmişten biriktirdiğin küçük ya da büyük travmatik durumlar, dişilikle ilgili ilk deneyimler, baskılar, bastırılmışlıklar, hor görülmeler, aldatılmalar pek çok izler var. Burayı bir tür geçmişten bugüne taşıdığın ayrıca hatta miras aldığın büyük bir manyetik alan olarak gör. 

Bu bölgeyi arındırmanın en önemli yolunun adetimiz ile olduğunu yine “Adet ilahi bir hediyedir” başlıklı podcastlerimden ayrıca yazılarımdan takip edebilirsin. Her adet içinde biriktirdiklerinden arınman için çok özel, lütfen yine bu döngüyü arınma yeteneğin için onurlandır.

3. Doğa ayrıca Döngüleri ile Uyumlanma

Gerçek yaşamın yoğunlukları, mücadeleleri, şehir hayatının trafiği, sorumlulukları derken kadınlar son derece paralel bir sistemleri olan doğadan ayrıca doğallıktan uzaklaştılar. Dört mevsim gibi kadının da bedeninde dört dönem olasılığı var. Adet, hamilelik, annelik, menopoz ayrıca sonrası gibi.. Aynı şekilde ayın döngüleriyle yine uyumlu adet döngüsü ayrıca yine dört ana faz var. Dolunay, yeni ay, küçülen ayrıca büyüyen aylar.. Bu dönemlerle kadın beden formunu hizaya getirmeyi önemsiyoruz. Hepsi sırası geldiğinde doğallıkla olurken kadının da tüm bu süreçleri zorlanmadan yaşıyor olması aslında yine doğal olan. Ancak biliyoruz ki pek çok farklı sebeplerle gerek adet düzensizlikleri, gerek hamile kalamama, emzirememe , gerek erken menopoz gibi farklı sorunları yaşayabiliyoruz. Bu yüzden özellikle kadınlara yönelik iyi yaşam uygulamalarımızda bu ahengi sağlayacak çalışmalar yapıyoruz. Goddess Aplikasyonunun içinde tüm bu hizalanma uygulamaları Kadın ayrıca Doğa, Kadın ayrıca Elementler, Kadın ayrıca Frekanslar ayrıca Ay döngüleri gibi farklı rutin ayrıca rituellerle sana yardımcı oluyor.

4. Yaratım Sürecinin ayrıca Doğurganlığın Onurlandırılması

Bedeninle, zihninle ayrıca ruhunla bu süreci istemeli ayrıca bir o kadar da yaratım gücünün farkında olmalı, inanmalısın. Bu mucizevi güç sende var. Sen sadece ona güven ayrıca teslim et. Kuşku duymadan, endişe duymadan. Doğurganlık tıpkı adetin devam etmesi ya da durup hamileliğin başlaması kadar doğal.

Yaratım sürecinde rahim evinle bağ kurman, yine onu yaratımdaki rolü için onurlandırman önemli. Dünyadaki her şeyde olduğu gibi, organlarının da bir titreşimi var. Rahmi senin bebeğinin bu ilk evine hazırlaman için yüksek frekansa getirmen, görevini en iyi şekilde yapması için inan bana destek olacak.

Hayatına sahip çıkacağın, istediklerini bilinçle ayrıca kolaylıkla hayatına alacağın bir yaşam diliyorum.

Linktree

Instagram

Instagram

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.