Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Netflix Filmleri! Birbirinden En Kaliteli 15 Netflix Filmi

Netflix Filmleri! Birbirinden En Kaliteli 15 Netflix Filmi

Aşk, heyecan, gerilim, dizi, komedi, motivasyon hepsi listemizde mevcuttur. Yazımızda sizler için birbirinden güzel hikayelerle en kaliteli Netflix filmlerini düzenliyoruz. Netflix’te en iyi filmleri izlemek istiyorsanız evde geçirdiğimiz hafta sonunun en mutlu kurtarıcısı bu yazımıza göz atabilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim.

1. PENCEREDEKİ KADIN ( THE WOMAN İN THE WİNDOW)

Olayların New York’ta yaşandığı bu filmde ,  Anna Fox başarılı bir çocuk psikoloğudur. Travmatik bir olaydan sonra kendisinde gelişen agorafobi rahatsızlığından dolayı işinden ayrılır ve evinden hiç çıkamayacak hale gelir. Anna yalnız yaşayan, alkol ve uyuşturucu kullanan bir kadındır. Fransızca öğrenip, siyah beyaz gerilim filmleri izler. Agorafobi rahatsızlığı ile ilgili bir foruma danışır. Ardından bir kamerayla pencereden komşularının evinde olup bitenleri izlemeye başlar.  Filmin dönüm noktası işte tam burada başlıyor. Russell’lar evinin karşısına yeni taşınmış olan bir baba, bir anne ve bir oğuldan oluşan harika bir ailedir. Fakat bir gece başka insanların hayatlarını dikizlemek Anna için kabusa dönüşür. Anna korkunç bir suça tanık olur. Polise ulaşabilmek için evini terk etmek zorundadır ve bu onun için hayli bir zor olacaktır.

İMDB: 7/10

2. SEN HİÇ ATEŞ BÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ?


Yılmaz Erdoğan’ın tiyatro oyununun film versiyonu olan “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? adlı filmde, 1950’li yıllarından başlayarak 2000’li yıllara kadar geçen bir dizi olay örgüsüne tanıklık ediyoruz. Film esas olarak eski bir konakta yaşayan Sözbir ailesinin başına gelenlerden söz etmektedir. Bu ailenin birde Gürselen diye bir kızları vardır. Gülseren okul döneminde öğretmenleri tarafından pek sevilmeyen , hazır cevap olan bir öğrencidir. Aslında kendisi çok yalnız bir kızdır. Bu yalnızlığının sebebi olarak da zekası gösterilir. Gülseren , dört rakamları aklında çarpabilecek kadar üstün zekalı bir kızdır. Bu nedenle , bu yalnızlığından ötürü sürekli ateş böcekleriyle konuşur. Sadece babasıyla beraberken bu yalnızlığın içerisinde değildir.

İMDB: 6,2/10

3. KAĞITTAN HAYATLAR

 Yönetmenliğini Can Ulkay’ın aldığı , başrolünde Çağatay Ulusoy’un olduğu, melodram ve psikolojik dram üzerine yapılmış olan bir filmdir. Filmde, kağıt toplayarak yaşayan Mehmet’in git gide sağlığı kötüleşmektedir. Filmin ilk dakikalarında hayatına giren Ali, Mehmet’in tüm hayatını değiştirir ve kendi çocukluğuyla yüzleşmesini sağlar.

İMDB:6,5/10

4. SINIR YOK

 


La Casa De Papel’de Rio karakteriyle izlediğimiz Miguel Herrán’ın başrolünde yer aldığı ‘Sınır Yok’da sınırların olmadığı bir soygun dünyasına gitmekteyiz. Filmde, Madrid’de bir banliyöde yaşayan teknisyen Angel, bir aşka yenik düşmesinin ardından soygunculuğa başlar ve başarılı bir dedektifin ağına takılır. Arından sürüklenen hikaye Angel’in başına birçok iş açacaktır.

İMDB: 5,6/10

5. ROSE ADASININ İNANILMAZ HİKAYESİ


Giorgio Rosa isimli idealist bir mühendis, ‘’ belki de kendi dünyamı kurmalıyım ‘’ düşüncesinden yola çıkıp İtalya açıklarında kendi adasını inşa edecektir. Bu fikrini arkadaşı Maurizi Orlandi’nin yanına giderek ona anlatır. Fakat adanın bağımsızlığını ilan ettiğinde hem dünyanın hem de İtalyan devletinin dikkatini çekecektir. İtalya kıyılarında kendi adasını inşa eder ve onu bir ulus ilan ederek dünyanın dikkatini çekmesini sağlayacaktır. İtalyan Hükümeti onu düşman ilan eder ve değerler sınanır. Ancak dünyayı değiştirmek için riskler alınması gerekmektedir.

IMDB:7/10

6. OLD GUARD


Paralı askerlik yapan bu grubun en önemli özelliği ölümsüz olmasıdır. İnsanlığı gizlice koruyan, ölümsüz dört savaşçı, yeni bir ölümsüz keşfettiklerinde bir takım gizemli güçler tarafından hedef alınırlar. Bunu her ne kadar gizli tutmaya çalışmış olsalar bu mümkün olmuyordu.

IMDB: 6,7/10

7. ENOLA HOLMES

Film Enola’nın annesinin bir anda ortadan kaybolması ile başlamaktadır. Annesinin kaybolması üzerine uzun zaman önce evden ayrılan abileri Sherlock ve Mycroft’tan durumu araştırmak için eve dönerler. Abileri annelerinin kayboluşunu araştırırken Enola’ yı da yatılı bir okula yerleştirmek isterler. Fakat Enola bu okula gitmek istemez. Onun amacı annesini bulmaktır. Annesinin evden ayrılmadan önce ona bıraktığı birkaç eşyadan bazı izler sürerek onu bulmak üzere tek başına Londra’ya gitmek üzere yola çıkar.  Bu yolculuk sırasında trende kendine bir arkadaş edinmiş fakat bu arkadaşlık onu siyasi bir karmaşanın içine sürükler.

IMDB: 7,1/10

8. THE EXTRACTİON


Film, 2 uyuşturucu baronunun girdiği savaşta, arada kalan bir çocuğu çekip kurtarmak için tutulan bir paralı askeri ve onun bu süreçte verdiği hayatta kalma mücadelesini konu almaktadır. Ana karakterimiz tüm beceresini kullanarak Hint mahallelerinde büyük koşturmacalara girer.

IMDB: 6,7/10

9. 365 DAYS


Sicilya Mafya ailesinin bir üyesi olan Massimo Torricelli, babasının öldürülmesi üzerine onun yerine geçer. Genç bir kadın olan Laura ise, lüks bir otelde satış direktörü olarak çalışmaktadır. Kariyer hayatında oldukça başarılı olan Laura’nın özel hayatında işler pek de yolunda gitmez. Erkek arkadaşı Martin ile ilişkisine son bir şans veren Laura, sevgilisi ve birkaç arkadaşı ile birlikte Sicilya’ya gider. Bu gezi Laura’nın hayatının değişmesine neden olur. Çünkü Sicilya’da yolu Massimo ile kesişen Laura, adanın en tehlikeli adamı tarafından kaçırılır. Massimo, Laura’nın kendisine aşık olması için ona 365 gün süre verir.

IMDB:3,2/10

10. CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU


Bu film dünya spor tarihinde altın harflerle yazılmış, Cep Herkülü olarak tanıdığımız halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını konu alıyor. Aralarında çok başarılı oyuncuların da bulunduğu 47 dünya rekoru kazanan, Avrupa şampiyonu, dünya şampiyonu ve olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun gerçek hayatını anlatıyor.

IMDB: 8.3/10

11. OCEAN’S 11


Eğer seriyi izlemediyseniz kesinlikle başlamalısınız. Hafta sonu için kendinize güzel bir film zamanı ayırmak istiyorsanız  Ocean Serisi’ne dalmalısınız. Birbirinden başarılı, dünyaca ünlü oyuncular ve muhteşem performansları… George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts gibi isimlerin konuk olduğu bu filmde suç, gerilim, aksiyon, komedi, zeka, hız hepsi tek bir grupta toplanıyor. Sürükleyici hikayesi ve muzip tarzı ile tüm seriyi bir oturuşta bitirebilirsiniz

IMDB: 7.7/10

12. HERŞEY YOK OLUR

Catherine ve George, evliliklerini mutlu mesut geçiren , tatlı bir aile imajını canlandırmaktadır. En küçük kızları Franny’nin gelişiyle çift daha samimi hale gelir ve mutlu bir aile portresi görmemizi sağlar. Catherine; George, evlerin ve resimlerin restorasyonu ile uğraşırken, resim ve edebiyat alanında köklü bir profesöre hayat verir. Ancak George’un farklı bir planı vardır. Bunun için yeni bir kasaba, ailesini yeni bir üniversite hayaliyle Manhattan’dan kırsal alanlara taşınmaya ikna eder.

IMDB: 5,4/10

13. THE PLATFORM

Her katta sadece iki kişinin yaşadığı çok katlı bir hapishanede yaşanan adaletsizliği ve sınıfsal ayrılığı anlatıyor. Hapishanede dağıtılan yiyecekler önce kıdemli personele, kalan yiyecekler ise alt kata veriliyor. Sistem bu şekilde çalışıyor ama alttaki insanlar açlıkla savaşmaktan başka bir şey yapamıyor. Ana merkezinde kapitalist düzeni, zengin ile fakir arasındaki farkı, insanların bağımlı olduğu hayatları,haksızlığı ve adaletsizliği açıklamaya çalışıyor. Bu filmin kurgusu bu sosyal mesajlardan yola çıkılarak tasarlandı. Filmde bazı sorunlar olsa bile izleyiciye çok net bir şekilde aktarılacaktır.

IMDB:7/10

14. ÖLÜMCÜL MASUMİYET

“Ölümcül Masumiyet”, bir kadın romancının ve ikizlerine bakmak zorunda kalan masum bir genç kadının yazdığı mücadeleyi anlatıyor. Romancı kadın, yeni ve çok satan kitabı için tehlikeli bir şekilde düşkündür. Yaratıcılık konusunda tıkanan popüler bir roman yazarı çocukları için yeni bir dadı tutar. İşte tam bu noktada gerçekle kurgu arasındaki sınır bulanıklaşmaya başlar.

IMDB: 4/10

15. 6 UNDERGRAUND

Başrol Ray Reynolds filmde milyarderi oynuyor. Kendini dünyayı kurtarmaya adamış Ray Reynolds, kurduğu 6 kişilik özel ekibi devraldı ve birçok eylemi gerçekleştirdi. Ekip, kendilerini ölü olarak ifade ederek ve bir takma ad kullanarak, eski hayatlarına perde çekerek , kendilerini tamamen görevlerine odaklarlar.

IMDB: 6,1/10

 

 

ETİKETLER: Dizi, Film, Netflix, Series, Sinema
YAZAR BİLGİSİ
Sude Solmaz Topçuoğlu
Merhaba! Ben Sude Solmaz Topçuoğlu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Ekonomi ve Finans bölümünde okumaktayım. Ayrıya Blog Aracı platformu için kendi araştırmalarım doğrultusunda içerik hazırlıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.