NATO Kaçırılma Mesajı Paylaştı; Yunan F-16’lar Yolcu Uçağına Eşlik Etti…

Akdeniz üzerinde seyreden bir yolcu uçağının kaçırıldığına dair NATO’dan bir mesaj alınması üzerine Yunan F-16 uçakları tedbir amaçlı havalandı …

NATO Kaçırılma Mesajı Paylaştı; Yunan F-16’lar Yolcu Uçağına Eşlik Etti…

Akdeniz üzerinde seyreden bir yolcu uçağının kaçırıldığına dair NATO’dan bir mesaj alınması üzerine Yunan F-16 uçakları tedbir amaçlı havalandı. Bir süre yolcu uçağına havada eşlik eden F-16 pilotları, yolcu uçağının pilotu ile temas kurdu. Tehlikeli bir durum olmamasının anlaşılması üzerine savaş uçakları kalktıkları piste geri döndü. 

Kaçırılma mesajı NATO tarafınca geldi!

Sözcü’den Yaşar Anter’in haberine göre, Yunanistan’ın Girit Adası ile Türkiye arasındaki hava sahasından 10 Ağustos 2022 yılında geçmekte olan ayrıca 145 yolcusu ile Madrit’tan havalanarak Beyrut’a gitmekte olan Orta Doğu Havayolları’na (Middle East Airlines) ait uçaktan alınan bir “Code Renegade” sinyali Yunanistan savaş uçaklarını harekete geçirdi.

Yunanistan’da yayına yapan www.iefimerida.gr haber sitesinin okuyucularına bugün duyurduğu haberde Yunanistan hava sahasından geçerken telsiz ayrıca uyarı mesajlarına yanıt vermeyen uçak ile ilgili olarak NATO’nun İspanya’da bulunan Torrejon kentindeki kontrol kulesinden şüpheli kaçırma ile ilgili olan bir “Code Renegade” tehlike sinyali vermesinin ardından Yunan savaş uçakları harekete geçti.

Yolcu uçağından yanıt alınamayınca F-16’lar harekete geçti…

Frekanslama yapılması unutulmuş…

Uluslararası havayolu  takip şirketi IntelSky’ye göre, Middle East Havayolları Başkanı Mohammed al-Hout’un oğlu olan pilot Abed al-Hout, uluslararası uçuşlarla ilgili rota ayrıca iletişim ayarları ile ilgili doğru frekanslama yapmayı unutması sebebiyle Yunanistan ilgili makamlarından gelen tüm çağrıları alamadığı belirtildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com