Naci Görür’den Deprem Analizi: ‘Sanırım Bu Bölgede Risk Var’

Son günlerde özellikle Marmara Bölgesi’nde yaşanan depremler devamında yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla riski …

Naci Görür’den Deprem Analizi: ‘Sanırım Bu Bölgede Risk Var’

Son günlerde özellikle Marmara Bölgesi’nde yaşanan depremler devamında yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla riski bölgeyi işaret etti. Görür, Düzce’de fay hattının bir kısmının kırılmadığını ayrıca bölgenin hala riskli olduğunu söyledi.

Düzce ayrıca Balıkesir’de üst üste depremler

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde 20 Temmuz’da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Dün akşam saatlerinde ise İstanbul’dan da hissedilen merkezi Balıkesir’in Gönen ilçesi olan 4.8 büyüklüğünde bir deprem yaşandı.

Naci Görür’den riskli bölge açıklaması

Naci Görür, Balıkesir depremi ile ilgili şunları söyledi;

“Balıkesir, Tahtalı-Gönen’de 4,8’lik deprem oldu. Deprem Sarıköy Fayı üzerinde. Bu fayın güneyindeki Yenice-Gönen fayında 1953 tarihinde deprem olmuş ayrıca 260 kişi ölmüştü. Sevgiyle”

Görür’ün riskli bölge açıklaması ise Düzce depremi ile ilgili oldu;

“Bugün ikinci bir deprem de Sarıçökek- Kaynaşlı, Düzce’de. 4,3 büyüklükte ayrıca KAF üzerinde. Deprem üreten fay kesimi 1999’da Bolu Dağı Tüneline kadar kırılmıştı. Bu fay kesiminin Bolu ovasını kesip KAF ile birleştiği yer henüz kırılmadı. Burada sanırım risk var. Sevgiyle”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.