Naci Görür TOGG Fabrikasının Yer Aldığı İlçe İçin Beklenmedik Bir Deprem Uyarısında Bulundu!

TV100’de Candaş Tolga Işık ile “Az Önce Konuştum” programına konuk olan Yer bilimci ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye’nin deprem gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de aktif fay hattının üzerinde yaşayan 18 il …

Naci Görür TOGG Fabrikasının Yer Aldığı İlçe İçin Beklenmedik Bir Deprem Uyarısında Bulundu!

TV100’de Candaş Tolga Işık ile “Az Önce Konuştum” programına konuk olan Yer bilimci ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye’nin deprem gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de aktif fay hattının üzerinde yaşayan 18 il olduğunu ifade eden Görür, Bursa’nın o ilçesi için ‘muhakkak taşınmalı’ uyarısında bulundu. 

İşte, detaylar…

Türkiye’de fay hattının üzerinde yaşayan 18 il var!

Prof. Dr. Naci Görür, gazeteci Candaş Tolga Işık’ın sunduğu ‘Az Önce Konuştum’ programın konuk oldu. Türkiye’de 18 ilin aktif fay hatları üzerinde yaşadığını söyleyen Görür, bir ilçe için ‘muhakkak taşınmalı’ uyarısında bulundu.

“Gemlik muhakkak taşınmalıdır!”

Naci Görür Geyve, İznik, Gemlik diyerek uyardı. Özellikle Bursa’nın Gemlik ilçesi için uyarılarda bulunana profesör doktor; Gemlik ilçesi ‘Kuzey Anadolu Fayının, Güney kolu üzerinde oturuyor.’ dedi. İlçenin oturduğu yeri ‘kumul’, alüvyon, dolgu deniz kumuyla dolu şeklinde ifade eden Naci Görür ‘Yani kurtulma şansı yok.’ diyerek ciddi bir uyarıda bulundu.

Yer bilimci ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür, hükümetin daha önceki yıllarda Gemlik özelinde çalışmalar yaptığını da ifade etti.

Naci Görür’ün ‘Hükümetimiz bunu görmüş ve yasa çıkarmışlar, Gemlik’i taşımaya karar vermişler.’ ifadeleriyle Gemlik özelinde çalışmalar yapıldığını belirtmesi üzerine gazeteci Candaş Tolga Işık, ‘Ne zaman olmuş bu?’ sorusunu yöneltiyor. 

Görür, gazetecinin sorusuna ‘Birkaç sene önce, fakat sonra siyasi bir şeyler çalışmış vazgeçmiş durmuşlar. Gemlik muhakkak taşınmalıdır.’ şeklinde yanıt veriyor.

“Gemlik, Güney kolun deprem üretmesi halinde hiç kalmaz. Yani orası bir şekilde biter” diyen Naci Görür, ilçenin taşınması için deprem açısından güvenli bölgelere de değindi.

Kuzey Anadolu Fayının, Güney kolunun deprem üretmesi halinde güvenli yapıların bile zarar görebileceğini ifade eden Naci Görür, Gemlik’i Armutlu Yarımadası veya Güneyine ‘yüksek, sağlam yerlere’ taşımak gerektiğini ifade etti.

İşte, Prof. Dr. Naci Görür’ün gazeteci Candaş Tolga Işık’ın programında yaptığı o açıklamalar 👇

Prof. Dr. Naci Görür’ün gazeteci Candaş Tolga Işık’ın “Az Önce Konuştum” programında yaptığı Gemlik açıklaması!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.