Mutfak Tasarımı İçin İpuçları

Mutfak Tasarımı İçin İpuçları

İyi bir mutfak tasarımı yapmak için nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Ancak bir yandan da hayal ettiğiniz mutfak tasarımının artık gerçeğe dönüşmesini arzuluyorsunuz. İşte bu noktada devreye bazı ipuçları giriyor. Muhteşem bir mutfak tasarımı yapmak için izlemeniz gereken ipuçları hakkında size fikir verecek bazı bilgileri aktarmak isteriz. Böylelikle muhteşem bir mutfak tasarımı yapmak için nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda da bilgi sahibi olabileceksiniz.

Mutfak Çalışma Üçgenini Belirleyin!

Öncelikli olarak belirlemeniz gereken husus mutfak çalışma üçgenidir. Mutfak çalışma üçgeni de ocak – buzdolabı – lavabo arasında kalan bölümdür. Eğer ocak, buzdolabı ve lavabo üçgen şekilde yerleştirilirse mutfakta çok hızlı bir şekilde hareket edebilir ve tasarlanan mutfağın kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz. Mutfakta temizleme, pişirme ve saklama alanlarının kolaylıkla ulaşılabilir yerlerde olması öncelikle kriteriniz! Bu kriteri göz ardı etmeden tasarım yapmaya başlayabilirsiniz.

Mutfaklar Artık Sadece Yemek Pişirme Alanı Değil!

Eğer en yeni ve en çok beğenilen mutfak modellerine göz atarsanız mutfakların artık sadece bir yemek pişirme alanı olarak kullanılmadığını siz de fark edebilirsiniz. Yemek odaları yavaş yavaş sadece misafirleri ağırlamak için kullanılan bir alana dönüşmeye başladı.

Evde yaşayan aileler ise yemek yemek için mutfaklara kazandırılan ada bölümünü tercih ediyor. Bu bölümler aynı zamanda çay ve kahve keyfi yapmak, sohbet etmek ve gün içerisinde keyifli anlar yaşamak için de tercih edilen  bir alana dönüştü. Dolayısıyla mutfakların artık yemek pişirme alanı olmaktan çıkıp bir keyif alanına dönüştüğünü de söyleyebiliriz. Siz de şık bir mutfak tasarımı hazırlarken bu unsuru göz önünde bulundurmaya özen gösterin. Hazırladığınız mutfak tasarımında mutlaka küçük de olsa bir ada bulunmalıdır!

Mutfak Dolaplarının Yerleşimine Dikkat!

Mutfak dolaplarının yerleşimi çok büyük bir önem taşıyor. Olabildiğince mutfakta bulunan bir tam duvarı dolap alanına dönüştürürseniz depolama alanı noktasında da problemi ortadan kaldırmış olursunuz. Kimi zaman küçük alanlarda bir tam duvar sadece dolaplara ayrılamıyor.

Bu durumda neler yapabileceğiniz konusunda fikir edinmek için intemamutfak.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu internet sitesinde kendi mutfak tasarımınızın çizimini yapabileceğiniz program da bulunuyor. Aynı zamanda mevcut mutfak tasarımlarına göz atarak size fikir verecek pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı