Müftülük Elektrik Borcunu Ödeyene ‘Cennet Garantisi’ Verdi!

‘Zamlar ‘Allah’tan’ diyen Diyanet’in ardından Isparta’nın Yalvaç ilçe Müftüsü Ömer Can, ilçede bulunan Kuran kurslarının 60 bin liralık elektrik …

Müftülük Elektrik Borcunu Ödeyene ‘Cennet Garantisi’ Verdi!

‘Zamlar ‘Allah’tan’ diyen Diyanet’in ardından Isparta’nın Yalvaç ilçe Müftüsü Ömer Can, ilçede bulunan Kuran kurslarının 60 bin liralık elektrik borcunu ödeyen vatandaşlara ‘cennet vaadinde bulundu

Isparta Yalvaç’ta, Diyanet tarafından 10 bin lirası karşılanan Kuran kurslarının elektrik borcunun kalanı için bayram namazında vatandaşlara başvuran Müftü Ömer Can’ın, kalan 60 bin lirayı ödeyen vatandaşlara ‘cennet vaadi’nde bulundu.

Olayın ardından, “Kimseye cennetten yer vadetmek gibi bir dengesizliğe düşmedim, düşmem” diyen Müftü Ömer Can, bir açıklama yaparak kendisini şöyle savundu:

*Birincisi elektrik borcu olan yer cami değil Kur’an Kursu. Birikmiş faturalar vardı. Toplamda 70 bin lira elektrik borcu. 10 bin lirasını Diyanet İşleri Başkanlığımız çözdü.

*Kalan 60 bin lirası ile ilgili de ilçemizden bir esnafımız ön ayak oldu ve borç kapatıldı.

*Benim Kurban Bayramı’nda camide okuduğum hutbe belli. İddia edildiği gibi kimseye cennetten yer vadetmek gibi bir densizliğe düşmedim, düşmem.

*Sadece cemaate böyle hayırların vesile olacağı durumları anlattım. Bundan sonra da anlatmaya devam edeceğim.

*Kimin ne hesabı var bilemem. Alnım ak, başım dik. Bu yalanı ortaya atanları, bu yalana alet olanları Allah’a havale ediyorum.

“GELSİN VATANDAŞLARIMIZDAN ÖZÜR DİLESİN”

“Bu sözleri hepimiz duyduk” diyen Yalvaç Kızılca Mahallesi Muhtarı Soner Günay, Yalvaç Müftüsü Ömer Çan hakkında muhtarlar odasında açıklamalarda bulundu.

Günay açıklamasında ise şunları söyledi:

*Müftü Bey ben böyle bir şey söylemedim’ diye bir açıklama yapmış. Bunu Cuma vaazında söylediğini tekrar ettiler.

*Bunun videosu da var. Biz gerçekten üzüldük. Ben sadece bir özür bekliyordum, Yalvaç halkından. ‘İnsanlık hali ağzımdan çıktı. Bir yanlış kelime konuştuk. Yanlış anlaşıldı’ bu şekilde açıklama bekliyorduk ama özrü kabahatinden büyük oldu.

*Bugün yine bütün camilerinizde benzer bir vaat tekrar verildi. Bu bizi gerçekten derinden üzdü.

*Ben kendisine buradan çağrıda bulundum. Gelsin vatandaşlarımızdan özür dilesin. Biz bunu duyduk. Hepimiz duyduk. Bizim endişemiz şu, buna inanan çocuklarımız, gençlerimiz olabilir.

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı

 “VATANDAŞA CENNETTEN GARANTİ VERİYORLAR”

Olaya tepki gösteren CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

*Bu nasıl bir saygısızlıktır? Hükümetin sözcülüğüne soyunmak nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı diyor ki: ‘Fiyatları tayin eden Allah’tır”. Hiç mi Allah korkusu kalmadı?

*Boşuna uğraşmayın, likayatsızlığınız ortaya çıktı. Faiz sebep, enflasyon sonuç diyordu Cumhurbaşkanı. Şimdi de atanmışlar herkesi, herşeyi suçlamaya başladılar.

*Sırf Erdoğan’ı suçlamamak için, sırf kendi liyakatsizliklerini göstermemek için herkesi, herseyi suçluyorlar.

*Aynı Diyanet’in atadığı Yalvaç İlçe Müftüsü ise caminin elektrik borcunu ödeyenlere cennetten yer garantisi veriyor.

*Sizin liyakatsızlığınız nedeniyle yaşadığımız sorunların faturası yine vatandaşa kesiliyor. Siz israf içerisinde, şatafatla yaşayabilin diye vatandaşın dinî duygularını kullanamazsınız.  Maalesef kötü yönetimin, liyakatsiz yönetim yapısının.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.