Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

MSÜ Sınavı Ertelendi mi? Sınav Yapılacak mı?

MSÜ Sınavı Ertelendi mi? Sınav Yapılacak mı?

Başvurularının 13 Ocak ile 9 Şubat tarihleri arasında alındığı Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı bu yıl 19 Mart tarihinde yapılması bekleniyordu. Fakat Maraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle bu sınavın ileri bir tarihe ertelenme ihtimali söz konusu oldu.

ÖSYM’den Açıklama Bekleniyor

MSÜ Sınavının normal koşullarda 19 Mart 2023 tarihinde yapılması gerekiyordu. Ancak deprem yüzünden bu sınava girecek pek çok kişi sınav öncesinde zor durumda olabileceğinden sınavın da ileri bir tarihe ertelenmesi bekleniyor. ÖSYM henüz konuyla ilgili olarak açıklama yapmazken ilerleyen günlerde konuyla ilgili olarak açıklama yaparak durumu netleştirmesi bekleniyor.

Uzmanlara göre 10 ili etkileyen ve pek çok can ile mal kaybına yol açan yıkıcı deprem yüzünden MSÜ sınavının ileri bir tarihe ertelenmesi yüksek olasılık. Tüm bölgeler için ileri tarihe yönelik bir erteleme yapılacak. Hatta bazı uzmanlara göre sınavın net tarihinin şimdiden belirtilmeme ihtimali de bulunuyor. Buna göre önce sınavın ertelendiği açıklanacak sonrasında ise sınavın yapılması için en uygun tarih  belirlenerek duyuru yapılacak.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.