Türkiye’nin En Kullanışlı 8 Mobil Haber Uygulaması

Türkiye’nin En Kullanışlı 8 Mobil Haber Uygulaması

Mobil haber uygulamaları: Artan teknolojik gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda eskinin gazete ve radyosu günümüzün cep telefonu ve televizyonu olarak yeni kitle iletişim aracı sayılmaktadır. Günlük haberleri öğrenmek için gazete alan kişi sayısı gün geçtikçe azalması ve ilerleyen teknoloji sayesinde haberler artık insanlara cep telefonları kadar uzaktadır. 

Kullandığınız cihazın işletim sistemi fark etmeksizin erişebileceğiniz istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde tarayıcı kullanmanıza gerek kalmadan mobil uygulamalar aracılığıyla bu haber sitelerini rahatlıkla takip edebilirsiniz. Hatta mevcut haber sitelerini tek tek indirmek yerine bunların hepsine tek bir uygulama ile ulaşabilirsiniz.

Bu uygulamaları takip etmek istediğiniz şekilde düzenleyerek dilediğiniz şekilde okuyabilirsiniz. Siyaset, ekonomi, magazin gibi birbirinden farklı yüzlerce kategoriye sahip haberleri aşağıdaki listede yer alan haber uygulamaları ile rahatlıkla okuyabilirsiniz.

1. Flipboard

iOS ve Android işletim sistemine sahip tüm cihazlarda varsayılan bir uygulama olarak sunulan Flipboard, günlük haberin takip edilmesinde en çok kullanılan uygulamalardandır. Türkçe dik desteğine de sahip bu uygulamada Hürriyet, CNN Türk, Milliyet, Onedio gibi haber sitelerine erişebilirsiniz. Uygulamanın ana sayfası üzerinden en çok ilgi duyduğunuz alanlara hızla ulaşabilirsiniz.

2. Google Haberler

Yerel ve küresel düzeyde birbirinden farklı pek çok habere tek bir uygulama ile ulaşabileceğiniz Google Haberler, sizlere erişebileceğiniz çok geniş bir haber alanı sağlamaktadır. Uygulama açıldığında ana sayfanızda görülen 5 haber günün en önemli haberleridir. Dünya üzerindeki en önemli gelişmelere ise başlıklar kısmında yer almaktadır.  Aynı zamanda bu uygulama ile ilgi duyduğunuz ya da beğendiğiniz haber yayıncılarına kolaylıkla abone olabilir güncel yayınlar yapıldığında telefonunuza bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz.

3. Haber Cepte

Haber Cepte uygulaması ile A Haber, Agos, Artı Gerçek, BBC Türkçe, CNN Türk, Aydınlık Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi gibi 100 tane haber kaynağı kullanıcıların erişimine sunulmaktadır. Buna ek olarak da uygulamada yer alan her kaynaktan köşe yazarlarının yazılarına ulaşabilme imkânınız vardır.

4. Nabız: Size Özel Anlık Haber

Nabız uygulamasının içerisinde 500’den fazla Türkçe haber kaynağı mevcuttur. Ancak bu uygulamada kendi kişisel haber kaynaklarınızı seçmeniz gerekmektedir. Diğer uygulamalardan farklı olarak bu işlemi yapmadığınız takdirde otomatik haber akışı sağlanamaz. Bu şekilde seçtiğiniz haber kaynakları tarafından yayınlanan son dakika haberleri cihazlarınıza bildirim olarak gelmektedir.

5. SQUID – Haberler & Dergiler

Geniş bir kategori içeriğine sahip olan bu uygulama ile bölgesel ve küresel haber içeriklerine ulaşabilirsiniz. İstemediğiniz kaynakları engelleme imkânı sunan bu uygulama o kaynaklara ait haberlerin gösterilmesinin önüne geçer. Uygulama beğendiğiniz haberleri sosyal medya hesaplarınızda da paylaşmanıza imkân sağlamaktadır.

6. Microsoft Haber

Bu uygulama ile ana sayfanızdan haberleri okuyabiliyorsunuz. Sizin oluşturmuş olduğunuz kategori listesi ve en çok okunan konular gibi görmek istediğiniz ya da ilgi alanlarınıza yönelik içeriğe sahip haberlere erişebiliyorsunuz. Aynı zamanda diğer uygulamalardan farklı olarak bu uygulamada sesli arama yapabiliyorsunuz. Bu sayede, bir konuyla ya da haberle ilgili uygulamada yer alan tüm sonuçlara ulaşabiliyorsunuz.

7. Okuyucu

Kolay bir kullanıma sahip olan bu uygulama aracılığı ile son dakika haberlerini anında takip edebilirsiniz. Birbirinden farklı pek çok kategoriye sahip olan bu uygulamada, takip etmek istediğiniz kategorileri belirlemeniz gerekmektedir. Sadece belirlediğiniz kategorilerin içerikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

8. Mynet Son Dakika Haberleri

Uygulaması ile teknoloji, ekonomi, bilim, kadın, spor gibi haberleri anlık olarak takip edebilir ve paylaşabilirsiniz. Yerel ve küresel düzeyde yer alan pek çok kaynağa bu uygulamada yer verilmektedir. Buna ek olarak anlık olarak finans ve borsa haberlerini de takip edebiliyorsunuz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.