Milyonfest Fethiye Neden İptal Edildi? Organizatörlerden Açıklama Geldi

Muğla Valiliği’nin iptal ettiği Milyonfest Fethiye’nin organizatörlerinden açıklama geldi. Festivalin ‘ekolojik dengeye olumsuz etki edeceği …

Milyonfest Fethiye Neden İptal Edildi? Organizatörlerden Açıklama Geldi

Muğla Valiliği’nin iptal ettiği Milyonfest Fethiye’nin organizatörlerinden açıklama geldi. Festivalin ‘ekolojik dengeye olumsuz etki edeceği’ gerekçesiyle iptal edildiği belirtilen açıklamada ‘Çevre ayrıca ekolojinin biz, festival katılımcıları ayrıca sahne alacak sanatçılar için en az ilgili müdürlük kadar hassas bir konu olduğunu hatırlatıyor, olayın tüm boyutları ortaya çıkana kadar sabrınızı rica ediyoruz’ ifadelerine yer verildi. 

Muğla’nın Fethiye ilçesinde geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Milyonfest’in bu yıl da 1-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Ancak Muğla Valiliği festivalin iptal edildiğini duyurdu.

Milyonfest Fethiye organizatörlerinden konuyla ilgili açıklama geldi. Organizatörler iptal gerekçesinin ‘İl Çevre, Şehircilik ayrıca İklim Değişikliği Müdürlüğü’nün festivalin yapılacağı bölgedeki ekolojik dengeye olumsuz etki edeceği yönündeki görüşü’ olduğunu duyurdu. Açıklamada şunlar kaydedildi:

‘Kamuoyunun Dikkatine! Zeytinli Rock Festivali için Balıkesir 2. Bölge İdare Mahkemesi’nin vereceği kararı beklerken birkaç saat önce Muğla Valiliği’nin Milyonfest Fethiye’yi iptal ettiğini öğrendik. 

Valilik ilgili birimlere gönderdiği yazıda iptal gerekçesi olarak İl Çevre, Şehircilik ayrıca Iklim Değişikliği Müdürlüğü’nün festivalin yapılacağı bölgedeki ekolojik dengeye olumsuz etki edeceği yönündeki görüşünü ayrıca bu yöndeki şikayetleri göstermiş. Hiç beklemediğimiz bu gelişmenin ardından festival konumunu değiştirmek dahil alternatif çözümler üzerine çalışıyor, ürettiğimiz alternatifler üzerine ilgili birimlerle değerlendirme yapıyoruz.

Çevre ayrıca ekolojinin biz, festival katılımcıları ayrıca sahne alacak sanatçılar için en az ilgili müdürlük kadar hassas bir konu olduğunu hatırlatıyor, olayın tüm boyutları ortaya çıkana kadar sabrınızı rica ediyoruz. ‘

İptal kararı

Öte yandan Odatv, Muğla Valiliği’nin iptal kararına ulaştı. Kararda festivalin yapılacağı İnlice Halk Plajı’nın Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇK) ayrıca arkeolojik sit alanı olduğu belirtilerek, Çevre, Şehircilik ayrıca İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nden izin alınması gerektiği kaydedildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.