Mezuniyet Töreninde ‘Uygunsuz Kıyafet’ Tartışması Sosyal Medyanın Gündeminde!

Kocaeli’de lise öğrencilerinin ‘uygunsuz kıyafet’ gerekçesiyle mezuniyet törenine alınmadı. Lise yönetimi tarafından alınan karar, tepki çekerken olaya önce jandarma ekipleri karıştı daha sonra Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü okula geldi. Sonunda tüm …

Mezuniyet Töreninde ‘Uygunsuz Kıyafet’ Tartışması Sosyal Medyanın Gündeminde!

Kocaeli’de lise öğrencilerinin ‘uygunsuz kıyafet’ gerekçesiyle mezuniyet törenine alınmadı. Lise yönetimi tarafından alınan karar, tepki çekerken olaya önce jandarma ekipleri karıştı daha sonra Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü okula geldi. Sonunda tüm öğrenciler mezuniyete katıldı fakat, sosyal medyanın konuya ilişkin tepkileri de gecikmedi.

İşte, detaylar…

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Alaettin Kurt Anadolu Lisesi’nde kız öğrenciler, kıyafetlerinin ‘uygunsuz bulunması’ üzerine okul yönetimi tarafından mezuniyet törenine alınmadı.

Olayın ardından Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okul müdürü hakkında “Okul müdürümüz gayet mantıklı başlangıç yapmış.” ifadelerini kullanmıştı.

Yaşanan olaya tepkiler büyümeye devam ederken, Fatih Portakal, Sözcü TV canlı yayınında ‘Ahlak polisi’ benzetmesi yaptı.

‘Jandarma kapıda ahlak polisi gibi, İran’da ahlak polisleri var ya, öyle, giremezsiniz diyor. İddia bu yönde.” sözleriyle canlı yayında yaşananları dile getirdi.’ ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş ise bakanlığı acilen işlem başlatmaya davet etti.

Tabii bu konuda ünlü ekonomiste katılanlar da vardı, katılmayanlar da… Gelin, sosyal medyanın o yorumlarına birlikte göz atalım. 👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.