Metin Akpınar’ın Mirasının ¾’ü Kızlarının: Detaylar Belli Oldu

Usta oyuncu Metin Akpınar’ın Duygu Nebioğlu ile Sevgi Nebioğlu adında ikiz kızlarının olduğunun ortaya çıkması gündeme bomba gibi düştü. Bundan sonra ne olacak konusu merak edilirken, Duygu Nebioğlu ile Sevgi Nebioğlu, Metin Akpınar’ın yasal …

Metin Akpınar’ın Mirasının ¾’ü Kızlarının: Detaylar Belli Oldu

Usta oyuncu Metin Akpınar’ın Duygu Nebioğlu ile Sevgi Nebioğlu adında ikiz kızlarının olduğunun ortaya çıkması gündeme bomba gibi düştü. Bundan sonra ne olacak konusu merak edilirken, Duygu Nebioğlu ile Sevgi Nebioğlu, Metin Akpınar’ın yasal mirasçısı olduğu kesinleşti. Akpınar’ın ikiz kızlarının ortaya çıkması sonrası bir de oğlu oldu olduğu iddia edildi. Henüz bu konuya ilişkin açıklama yapılmadı. 

Akpınar’ın mirasının ¾’ü Duygu Nebioğlu ile Sevgi Nebioğlu’nun. İşte mirasa ilişkin detaylar…

Edinilen bilgilere göre süreç şu şekilde;

İddiaya göre, Metin Akpınar ile Suphiye Ormancı, 1987’de Antalya’da tek gecelik bir ilişki yaşadı. Suphiye Ormancı, ikiz kızlarını doğurduktan sonra bir bakıcı kadına emanet ederek ortalıktan kayboldu. Bakıcı kadın, ikiz kızları bir süre sonra Çocuk Esirgeme Yurdu’na verdi. Nebioğlu Ailesi, ikiz kızları evlat edinerek onlara Duygu ve Sevgi adını verdi. Duygu Nebioğlu ile Sevgi Nebioğlu, evlatlık olduklarını öğrendikten sonra anne ve babalarının kim olduğunu araştırmaya başladı. 21 yaşına geldiklerinde annelerinin Suphiye Ormancı, babalarının ise Metin Akpınar olduğunu öğrendi.

Metin Akpınar, ikiz kızları olduğunu 10 yıl önce öğrendi. Duygu Nebioğlu ile Sevgi Nebioğlu, Metin Akpınar’a babalık davası açarak DNA testi yapılmasını istedi. DNA testinde Duygu Nebioğlu’nun biyolojik babasının Metin Akpınar olduğu kesinleşti. Mahkeme, “Duygu Nebioğlu’nun babası Metin Akpınar’dır hükmü verdi. Sevgi Nebioğlu’nun mahkeme kararı henüz çıkmadı.

Metin Akpınar, 13 Ekim Cuma günü bir açıklama yaparak Duygu Nebioğlu ile Sevgi Nebioğlu’nun kızları olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

‘Kendilerini ilk tanıdığımdan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim. Hepimiz açısından en sağlıklı şekilde ilişkimizi sürdürmek için karşılıklı çaba sarf ettik. Bu şekilde yolumuz kesiştikten sonra onlara, eşim Göksel ile birlikte elimizden geldiğince maddi ve manevi destek olmaya çalıştık. Bunca yıldan sonra gelen bu haberin ardından onların beklediği ve umduğu baba olmam kolay değildi’ dedi.

Akıllara gelen ”Peki bundan sonra ne olacak?” sorusunun cevabı ise şöyle;

Miras Hukukuna göre; miras bırakan kişinin altsoyu (çocukları, torunları ve torunlarının çocukları) ve eşi esas mirasçılarıdır. Sağ olan eşi ¼ oranında paya sahip olurken, kalan ¾ oranı çocukları arasında paylaştırılmaktadır. Eğer mirasçının nikâhlı bir eşi bulunmuyorsa ya da ölmüşse pay direkt altsoyuna kalır.

Habertürk’ün haberine göre,Bunun sonucunda, Metin Akpınar’ın mirasının ¼’ü eşi Göksel Akpınar’ın ¾’ü ise yarı yarıya olmak üzere Duygu Nebioğlu ile Sevgi Nebioğlu’nun. Miras; nakit para, gayrimenkul, hisse senedi ve diğer bütün yatırımları içeriyor. Varisler, mirastan faydalanabildiği gibi miras bırakanın borçlarından sorumlu tutulur. O sorumluluktan sağ olan eş, ¼, çocuklar ise ¾ oranında pay sahibidir. Mirasçıların reddi miras yaparak miras bırakanın miraslarını ve borçlarını kabul etmeme hakkı da bulunuyor.

Duygu Nebioğlu, Kanal D’de katıldığı programda Metin Akpınar ile ilgili olay yaratan açıklamalarda bulunmuştu. İşte o açıklamalardan bazıları şöyle;

”Metin Akpınar, annemin hamile olduğunu biliyordu.

• Annem, çok güzel bir kadın. Annem, çok talihsiz bir kadındı.

• Babam Metin Akpınar’ı artık korumayacağım.

• Babam Metin Akpınar, “Karım bu olayı öğrenirse size zırnık koklatmaz” dedi.

• Annem, Metin Akpınar’ın dediği gibi onun tek gecelik ilişkisi değildi.

• Babam Metin Akpınar, yaptığı hatanın ortaya çıkmaması için bizi inkâr etti.

• Babam Metin Akpınar’ın eşinin bana nasıl davranacağını bilseydim evine gitmezdim.

• Babam Metin Akpınar, yanında karısı yokken benimle rahat rahat konuşuyor.

• Babam Metin Akpınar, trilyon verse kırgınlıklarım geçmez.

• Zeki Alasya, ‘Duygu; hakkını arasın, Metin ona hakkını vermez’ dedi.”

Son olarak, Duygu Nebioğlu ve ikiz kardeşi Sevgi Nebioğlu Katırcı’nın Akpınar’ın evlilik dışı çocukları olduğunun ortaya çıkmasının ardından magazin yazarı Onur Akay’dan da bir iddia geldi. Akay yazısında Akpınar’ın bir de oğlu olduğunu öne sürdü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.