MEB Bakanı Özer’den Öğretmenlere: ‘Mühendisler de Atanamıyor ama Bu Kadar Ağlamıyor’

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte ataması yapılmayan öğretmenlerle görüştü. Bakan Özer’in toplantıda …

MEB Bakanı Özer’den Öğretmenlere: ‘Mühendisler de Atanamıyor ama Bu Kadar Ağlamıyor’

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte ataması yapılmayan öğretmenlerle görüştü. Bakan Özer’in toplantıda, öğretmenlere karşı ‘mühendisler de atanamıyor ancak bu kadar ağlamıyor’ ifadelerini kullandığı iddia edildi.

Öğretmenlerden ‘istifa’ kampanyası

Atanamayan öğretmenler, kendilerinden daha düşük puanlı kişilerin atandığını iddia ederek sosyal medyada ‘#MahmutÖzerİstifa’ etiketiyle paylaşımlarda bulunuyordu. 

Dün Sancaktepe Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi’nde eğitim ayrıca öğretim yılı açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Bakan Mahmut Özer, ataması yapılmayan öğretmenlerle görüştü.

Bakan ‘ben istifa ederim’ dedi, Cumhurbaşkanı ‘görevden alırım’ dedi

Sözcü’den Fırat Fıstık’ın haberine göre; ismini paylaşmak istemeyen bir Din Kültürü ayrıca Ahlak Bilgisi öğretmeni görüşmeyi şöyle anlattı:

“Görüşme planlı değildi. Cumhurbaşkanı konuşmasından sonra Bakan beyle giderken demirlerin oradan seslendik. Önce anlamadılar. Bırakmadık seslenmeye devam ettik, ‘2020 KPSS mağduruyuz’ diye. Cumhurbaşkanı da Bakan da sonra duydu ayrıca dinlediler.

Bakan Mahmut Özer, bizlere aynen ‘Sizden düşük puanlılar atandıysa istifa ederim’ dedi. Cumhurbaşkanımız da ‘Böyle bi durum varsa ben zaten kendim görevden alırım’ dedi.”

‘Mühendisler bu kadar ağlamıyor’

2020 ayrıca 2021 KPSS sonuçlarıyla ilgili hazırladıkları tabloyu gösterdiklerini belirten öğretmen, şöyle devam etti: “Ama Bakan Özer, ‘2 bu yılın puanlarını böyle karşılaştıramazsınız’ görüşünü savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Cumhurbaşkanımız siz Ankara’ya döneceksiniz ben dinlerim’ dedi. Bunun devamında Bakan Mahmut Özer ile içeride görüşmeye devam ettik.

Çok fazla konuşmamıza fırsat vermedi. Söylediklerimizi kabul etmedi. Tam tersine 2021’de atananların çoğu 2020’de girenler dedi. Ben o görüşmede kendimi tutamadım ağlamaya başladım. Bakan bana ‘Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor’ dedi.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.