Mafya Operasyonları Sürüyor: Uzuner ve Pelit Çetesi Çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Uzuner ve Pelit Çetesi üyelerine operasyon yapıldığını ve iki ayı suç örgütünün çökertildiğini belirledi. Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olmasından sonra Türkiye’nin birçok …

Mafya Operasyonları Sürüyor: Uzuner ve Pelit Çetesi Çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Uzuner ve Pelit Çetesi üyelerine operasyon yapıldığını ve iki ayı suç örgütünün çökertildiğini belirledi.

Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olmasından sonra Türkiye’nin birçok yerinde yasadışı faaliyet gösteren suç örgütlerine üst üste operasyonlar yapılmaya başlanmıştı.

Son olarak, Sinop merkezli Uzuner suç örgütüne yapılan operasyonda, 14 şüpheli şahıs yakalandı. 13 çete mensubu tutuklandı. 1 çete mensubuna adli kontrol kararı verildi.

Vatandaşları bankaların müşteri hizmetleri numarasına benzer numaralardan aradıkları ve kendilerini müşteri temsilcisi gibi tanıtarak dolandırdıkları, elde ettiği paraları ise kripto paraya çevirdikleri tespit edilen çete üyelerinin kullandığı 40 milyon lira hacimli 153 banka hesabına el koyuldu.

Bir diğer çete operasyonu ise liderliğini Rıfat Albayrak’ın yaptığı Pelit Çetesi’ne yapıldı.

Ormanlık alanlarda kesim yapmak suretiyle açtıkları arazileri usulsüz şekilde düzenlenen belgelerle vatandaşlara satarak, rüşvet, nitelikli dolandırıcılık ve Orman Kanunu’na muhalefet suçlarını örgütlü olarak işlediği tespit edilen 25 şüpheli şahsa eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Ali Yerlikaya’nın paylaşımı 👇

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.