Kredi Kartı Nakite Çevirme! Güncel Yöntemler

Kredi Kartı Nakite Çevirme! Güncel Yöntemler

Kredi kartınızı nakde mi çevirmek istiyorsunuz? O zaman sizler için hazırladığımız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Böylece güncel yöntemler hangileri öğrenebileceksiniz. İşte kredi kartı nakite çevirme! Güncel yöntemler…

Kredi Kartını Nakite Çevirme

Size bir rehber olacak bu yazıyı okurken dikkatinizi vermelisiniz. Kenara da notunuzu alın ve ilerde kullanmak istediğinizde hemen bulun.

Kredi Kartını Nakite Çevirme

1. Kredi Kartı Avans Kullanma

Yöntemlerden ilki aslında çokça başvurulan nakit avans kullanmadır.

Kredi kartlarının en yararlı hizmetlerinden birisi sizlere nakit avans kullandırabiliyor olmasıdır. Bu sebeple eğer kredi kartı bakiyenizi nakde dönüştürmek istiyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda nakit avans çekerken de hizmet bedeli olarak sizden komisyon alacaktır. Ama hiç kullanamamaktan iyidir öyle değil mi?

Eğer ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız size belirlenen nakit avans limitiniz de olacaktır. Bunu kullanarak kredi kartı bakiyenizden yararlanabilirsiniz.

2. Taksitli Nakit Avans

Bir diğer yöntem de taksitli nakit avans kullanma yöntemidir. Bu yöntem de şu şekilde işliyor: Bankalar size kendi sistemlerine göre taksitli avans seçenekleri sunuyor. Hangi bankayı kullanıyorsanız bunu araştırabilirsiniz ve kredi kartı limitiniz de göz önünde bulundurularak belli miktarlarda taksitli avans çekebilirsiniz.

Tabi yine kredi faizlerine benzer bir oranla kredi kartınızdan taksitli nakit avans faizi de uygulanacaktır.

3. Altın Alarak Dönüştürebilirsiniz

Kuyumcularda kredi kartı geçiyor fakat nakit olarak işlem yaptığınızda komisyon eklemiyor. Ama çok acil nakde ihtiyacınız varsa hemen bunu elde etmeniz gerekiyorsa da bir kuyumcudan altın alarak nakde dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartıyla altın almak istediğinizde piyasa fiyatı uygulanır. Sonrasında bu çeyrek altını başka bir kuyumcuda hemen bozdurarak nakit paranızı elde edebilirsiniz. Komisyon oranı ise sizin dönüştürme komisyonunuz olarak düşünülebilir.

Eğer çok acil nakde ihtiyacınız varsa bu listeyi unutmayın. Böylece ister nakit avans ister taksitli nakit avans yöntemlerini kullanarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Tabi her bankanın günlük limiti de oldukça önemli. Kredi kartınızdan birdenbire 15 bin TL çekemezsiniz. Banka size günlük limiti gösterecektir.

İşinize yarayacak kadar miktarı çekerek günlük ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Umarız bu yazı size rehber olur ve işinize yarar.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.