“Köylü Milletin Efendisidir” Sözünün Kanıtı Çiftçilerimizden Yeni Bir 100. Yıl Kutlaması Geldi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına sayılı günler kaldı! 29 Ekim günü Cumhuriyet Bayramı ile birlikte cumhuriyetimizin de 100. yaşını kutlayacağız. Sevincimiz, heyecanımız, coşkumuz biraz içimizde kalmış olsa da ülkemizin farklı köşelerinden gelen …

“Köylü Milletin Efendisidir” Sözünün Kanıtı Çiftçilerimizden Yeni Bir 100. Yıl Kutlaması Geldi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına sayılı günler kaldı! 29 Ekim günü Cumhuriyet Bayramı ile birlikte cumhuriyetimizin de 100. yaşını kutlayacağız. Sevincimiz, heyecanımız, coşkumuz biraz içimizde kalmış olsa da ülkemizin farklı köşelerinden gelen görüntüler umutlarımızı yeşertiyor. Tarlalarına cumhuriyeti kutlamak için yazı yazan çiftçilere bir yenisi daha eklendi.

Cumhuriyetimizin 100. yılına sayılı günler kaldı!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük armağanı cumhuriyetimiz 29 Ekim’de tam 100 yaşında olacak. Her ne kadar bizler bu büyük gün için coşkulu, heyecanlı, umut dolu olsak da yaşanan bazı olumsuzluklar heveslerimizi kursaklarımızda bıraktı.

Şanlı 100. yılımızın kutlamaları bir nebze beklentilerin altında kaldı.

Hele ki 1998 yılında Cumhuriyetin 75. yılını kutlayanlar, bugün yapılan 100. yıl kutlamalarını zayıf bulduklarını dile getirmeye başladı.

Neyse ki en umutsuz olduğumuz anda Kırklareli’nden bir çiftçi ümitlerimizi yeşertti.

Kırklareli’nde çiftçilik yapan Halis Erkorkmaz (68) ile Burak Tunçkol (47) tarlalarına ‘Cumhuriyet 100 yaşında’ yazarak Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle andı.

Çok geçmeden Yozgatlı bir çiftçiden de”Cumhuriyet 100 yaşında” yazısını gördük.

61 yaşındaki Erdal Yerden, yazısını Atatürk ve silah arkadaşlarına armağan ettiğini belirterek Atatürk’ün ‘Köylü milletin efendisidir’ sözüne istinaden yazıyı yazdığını belirtti.

“Ay yıldızlı bayrağı seven, ‘ben Türk’üm’ diyen herkese hediye ediyorum.”

Yerden, yazıyı yaklaşık 3 saatte yazdığını belirterek yazıyı ‘ben Türk’üm’ diyen herkese armağan ettiğini dile getirdi.

Son olarak Amasya’nın Merzifon ilçesinden yeni bir kutlama mesajı geldi.

Çiftçi Eren Yiğit, tarlasına Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir tasarımı işledi. Sonsuzluk işareti kullanan Yiğit, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yad ettiğini belirtti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.