‘Köpek Tartışması’ Can Aldı! Köpeğe Taş Atanlara Ateş Edildi: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Türkiye’nin gündemini uzun süredir sokak köpekleri meşgul ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve belediye başkanları konuya ilişkin bir çözüm planı hazırladıklarını duyurdukları şu günlerde köpeklerle ilgili sorunlar halen devam ediyor. Edirne’de köpek …

‘Köpek Tartışması’ Can Aldı! Köpeğe Taş Atanlara Ateş Edildi: 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Türkiye’nin gündemini uzun süredir sokak köpekleri meşgul ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve belediye başkanları konuya ilişkin bir çözüm planı hazırladıklarını duyurdukları şu günlerde köpeklerle ilgili sorunlar halen devam ediyor. Edirne’de köpek nedeniyle çıkan tartışmada 1 kişi hayatını kaybetti. 

Geçtiğimiz yıldan bugüne kadara sayısız köpek saldırısı haberiyle karşılaştık. Bununla kalmayıp birçok çocuk köpek saldırısı nedeniyle hayatını kaybetti. Bu haberlerden olumsuz bir şekilde etkilenen yurttaş, sokaklarda karşılaştığı köpeklerden ürker hale geldi. Bu yüzdende saldırılar her geçen gün daha da artıyor.

lay, saat 11.00 sıralarında, Keşan ilçesi Aşağı Zaferiye Mahallesi Bulut Sokak’taki 2 katlı evde meydana geldi. Yakup Uygun ve Umutcan Ayaz, arkadaşları 32 yaşındaki Ş.B. ve 40 yaşındaki U.K’nin evine misafirliğe gitti. Evin bahçesinde bulunan, Ş.B’ye ait ‘Cane Corso’ cinsi köpek, Uygun ve Ayaz’a saldırdı. İki arkadaş köpeğe taş atıp uzaklaştırmaya çalıştı.

Köpeğe taş atıldığını gören evdeki Ş.B. ve U.K. ile dışarıdaki Uygun ve Ayaz arasında tartışma çıktı. Bu sırada Ş.B. ve U.K., av tüfeği ve tabanca ile Uygun ve Ayaz’a ateş açtı. Uygun göğsünden, Ayaz ise sol bacağından yaralandı.

hbar üzerine adrese çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yakup Uygun, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Uygun’un cenazesi, otopsi için hastane morguna konuldu. Umutcan Ayaz’ın tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Polis, Ş.B. ve U.K.’yi gözaltına alıp emniyete götürdü. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı da olay yerinde inceleme yaptı. Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü personeli ise köpeği alıp barınağa götürdü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.