Kılıçdaroğlu’nun Hançer Tepkisine Meral Akşener’den İmalı Paylaşım Geldi

CHP’nin 38. Olağan Kurultay’ı, Ankara’da düzenleniyor. Genel başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında son seçimlere referans vererek ‘seçime sırtımda hançerle girdim’ ifadelerini kullandı. Eleştiri oklarının hedefi olduğu düşünülen Meral Akşener …

Kılıçdaroğlu’nun Hançer Tepkisine Meral Akşener’den İmalı Paylaşım Geldi

CHP’nin 38. Olağan Kurultay’ı, Ankara’da düzenleniyor. Genel başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında son seçimlere referans vererek ‘seçime sırtımda hançerle girdim’ ifadelerini kullandı. Eleştiri oklarının hedefi olduğu düşünülen Meral Akşener ise tepkisiz kalmadı.

CHP’nin 38. Olağan Kurultay’ı 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara’da düzenleniyor.

Genel Başkanlık için 4 farklı adayın adı geçerken iki genel başkan adayı, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Genel başkan adayları Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu ise adaylık konuşmalarını okuyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında Cumhur İttifakı’nın bir gereklilik olduğunu savunarak seçime dair açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Tarihin bize yüklediği zorunluluk. 6 lider oturduk. Bu tabloyu kısmen anlattım ve kendilerine şunu söyledim; ülkede demokrasi yok. Bir sorunlar yumağı haline geldi. Biz 6 lider tarihin bize getirdiği sorumluluğu yapmak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

“Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım.”

“Uzun uzun anlattım. 6 parti bir araya geldik. Ülkeyi nasıl yöneteceğimiz için oturduk çalıştık. Ortak mutabakat metni hazırladık ve halkımızla paylaştık. Güçlendirilmiş parlementer sistem için çalışmalar yaptık.” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, altılı masadan kalkanlar olduğunu belirterek şu şekilde devam etti; 

“İş, cumhurbaşkanlığı adaylığının seçilmesine gelince masadan kalkmalar ve masaya geri dönmeler geldi. Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım.”

Kılıçdaroğlu’nun hançer göndermesinin hedefinde olduğu düşünülen Meral Akşener ise sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Partisinin hafta içi grup toplantısında yaptığı konuşmasından bir kesit paylaşan Akşener, ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürkümüzün; ‘Cumhuriyeti yükseltecek olan sizlersiniz!” diyerek verdiği kutlu görevi, siyasetin yeni düzenini kurmak için üzerimize alıyoruz!’ ifadelerini kullandı.

“‘Türkiye’nin geleceği’ diyoruz. ‘Belediyeler bize lazım, sakın ha!’ diyorlar.”

Akşener, konuşmasında ‘Milletin iradesi esastır diyoruz. ‘En iyisini biz biliriz.’ diyorlar. ‘Türkiye’nin geleceği’ diyoruz. ‘Belediyeler bize lazım, sakın ha!’ diyorlar.’ ifadelerini kullandı. 

‘Her fırsatta bizi gömmeye çalışıyorlar ama bizim tohum olduğumuzu hala öğrenemediler.’

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.