Kılıçdaroğlu ‘Ödemeyin’den Sonra ‘Paniklemişsiniz’ Dedi: Nebati’den Gelen Yanıtla Karşılıklı Atışma Sürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemde ekonomideki gelişmelerle ilgili çıkışlarıyla dikkat çekerken, dün de yeni bir hamle yapmıştı …

Kılıçdaroğlu ‘Ödemeyin’den Sonra ‘Paniklemişsiniz’ Dedi: Nebati’den Gelen Yanıtla Karşılıklı Atışma Sürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemde ekonomideki gelişmelerle ilgili çıkışlarıyla dikkat çekerken, dün de yeni bir hamle yapmıştı. Akşam saatlerinde hükümetin ekonomi yönetimindeki faiz kararları ayrıca etkilerine yönelik bir video yayınlayarak ‘ödemeyin’ çağrısında bulunmuştu. .ardında Hazine ayrıca Maliye Bakanı Nureddin Nebati bu çağrıya biz dizi tweetle cevap vermişti. Karşılıklı atışma bugün de devam etti.

Bunun üzerine Hazine Bakanı Nebati, Kılıçdaroğlu’nu manipülasyonla suçladı?

Bakan Nebati, “vaatlerinizin altı boş” ayrıca “biz bunları zaten açıkladık” dedi?

Bu vesileyle icralık borçların tasfiyesini de açıkladı?

“Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz”

Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah Nureddin Nebati’ye “gece gece panikle yazmışsınız” diyerek , “Oysa rahat olabilirsiniz, milletimizin derdi çözülsün” diyerek daha devamında da çözüm bekleyen konulara dair hamle önerilerinde bulundu.

Nureddin Nebati de “Bizim panikle yaptığımız hiçbir işimiz yok” derken, son kararın zaten çalışıldığını vurguladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, geçen yıl TÜİK ziyareti ile başladığı ekonomi hamlelerinde KYK borçlarına varana kadar bir dizi eylem ayrıca söylemlerde bulunmuştu. Hükümet kanadından bunların ardından gelen kararlar ayrıca açıklamalar da dikkat çekmişti.

TÜİK başkanı değişmiş, TÜİK endeksine alternatif endeksler için önlem iddialarında bulunulmuş, KYK borçlarında düzenlemeye gidilmişti. ÖTV konusundaysa Nebati’nin kapalı bir toplantıda söylemleri basına yansımıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.