Kılıçdaroğlu, Köstebeğini ve Saray’ın Ne Yapılacağını Açıkladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçimlerden sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın ne yapılacağına dair sorulara yanıt verdi. Kemal Kılıçdaroğlu …

Kılıçdaroğlu, Köstebeğini ve Saray’ın Ne Yapılacağını Açıkladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçimlerden sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın ne yapılacağına dair sorulara yanıt verdi. Kemal Kılıçdaroğlu seçilmesinin ardından sarayın bir kısmını israf müzesi yapacağını belirtti. CHP lideri kalan kısımların da eğitim kurumlarına verilebileceğini belirtti. 

Nerede oturacağına dair yönelik soruya ise Kılıçdaroğlu ‘Çankaya’da kalacağım’ yanıtını verdi. 

Kılıçdaroğlu, Halk TV’den İpek Özbey’in sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.İpek Özbey’in sorularının ayrıca Kılıçdaroğlu’nun verdiği yanıtların bir kısmı şöyle: 

  • Yaşadığımız birçok sorun var ayrıca siz bunları dile getiriyorsunuz. Liyakat yoksunluğu, yolsuzluk, yoksulluk, rüşvet vs. Nasıl çözeceksiniz?

Üstesinden gelmemiz gereken birden fazla alan var. Türkiye’nin sosyolojik olarak da, psikolojik olarak da, ekonomik olarak da, yönetimsel olarak da rahatlaması için bazı kararları kolektif ayrıca eşzamanlı almak zorundasınız. Örneğin; bir taraftan ‘Hasar Tespit Komisyonu’ kuralım darken, öbür taraftan Merkez Bankası’nın bağımsızlığıyla ilgili karar almak zorundasınız. Hemen ardından BDDK’yla ilgili… Ekonomik ayrıca Sosyal Konseyi toplamalıyız hemen. Üniversiteler vasatlaştı, onlarla ilgili süratla karar almak zorundasınız. Çiftçinin beklentisi farklı, sanayicinin beklentisi farklı, esnafınki, üniversite öğrencisininki farklı. Biz her kesimi rahatlatacağız, “Özgürlük geldi, demokrasi geldi” dedirteceğiz.

  • Millet İttifakı fikri kafanızda ilk nerede oluştu, hatırlıyor musunuz?

2017’de rahmetli Erbakan’ın ölüm yıldönümü töreninde. Saadet Partisi’nin bir töreni vardı. O törene gidip katıldım. İYİ Parti’nin kurulmasının ardından demokrasi kültürüne tamamen aykırı olarak parlamentoya girmemesi için yapılanlar karşısında demokrasi neyi gerektiriyorsa öyle davrandım. Bunlar bizi bir araya ayrıca bir noktaya getirdi, daha yakın ayrıca samimi olduğumuzda “Evet demokrasi hepimiz için gerekli, ortak payda üzerine siyaseti inşa edebilmeliyiz” diye düşündük. Türkiye ortak paydasını kaybetti.

  • Yani ilk olarak Erbakan’ın ölüm yıldönümünde aklınıza düştü.

Evet.

Kılıçdaroğlu nerede kalacağı sorusuna da yanıt verdi!

  • Diyelim cumhurbaşkanı oldunuz, sarayda mı kalacaksınız?

Hayır, Çankaya’da kalacağım.

  • Saray ne olacak?

Bir eğitim kurumuna verebiliriz. Bir kısmını ‘İsraf Müzesi’ yapabiliriz.

  • Ne sergileyeceksiniz orada?

O kadar büyük israf var ki, hepsinin belgesi sergilenecek. Devleti yönetenin israftan kaçınması lazım. Bir de kendilerine dindar diyorlar.

Köstebek kim?

  • Saray’da köstebeğiniz var diyorlar, kim o?

Erdoğan!

  • İktidara geldiğinizde ekonomideki düzelmeyi ne kadar zamanda hissedeceğiz?

Altı ay içinde toplum rahat nefes alacak.

  •  Ekonomik olarak enkaz devralındığında kemer sıkmak hep yoksula kalır, yine mi yoksullar kemer sıkacak?

Asla…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.