Kendini Sevdiğin Kadar Güzelsin!

Kendini Sevdiğin Kadar Güzelsin!

Her şeyin başı sensin! Bir insanın kendini sevmesi ve saygı göstermesi kadar önemli hiçbir şey yoktur. Kendini sevmeyen hiçbir canlı hedeflediği gelmek istediği yere gelemiyor. Bunun sebebinin de özgüven olduğunu düşünüyorum açıkçası. Ve tabii bu özgüvende kendini sevmekten geçiyor.

Öncelikle düşünmeli ve farkına varmalısın ki sen ve senin davranışların seni sen yapan şey. Güzelliğin, vücut yapın, karakterin, yaptığın tüm hareketler sensin.

İlk önce kendini ve hissettiklerini düşünmeli ona göre hareket etmelisin. Kimsenin dediklerini düşüncelerini umursamadan ne istiyorsan onu yapmakta özgürsün. Geleceğini asla insanların doğrultusunda ilerletme. İçinden geçeni, senin için en doğru olanı yapmaktan asla vazgeçme. Yaşamak istediğin hayatı sen seçmeli ve yaşamalısın.

Kendi ayakları üstünde durmayı öğrenmelisin çünkü kimsenin üzerinde söz sahibi olmaması için kimseye muhtaç olmaman gerekiyor. Ama farkında olmalısın ki yapamayacağın aşamayacağın hiçbir engel yok, her şeyin bir çaresi var ve hayat çok kısa. Bana kalırsa en büyük yanlışımız da burada başlıyor.

Ayakları üzerinde duramayan herkes bastırıldığı için kendinden soğuyor bir halt olamadığını düşünüp içine kapanıyor, kendinden beziyor. Lakin elinde işi olsa, çok güçlü bir birey olsan kimse sana karışamaz da konuşamaz da. İşte o zaman senin için doğru olan her şeyi yapabilirsin ya zaten.

Kendini sevmelisin. Kendinle değil hayatla, ulaşmak istediğin gelecek için savaşmalısın. İnanıyorum ki sonunda mutlu olacak, geri dönüp baktığında gurur duyacaksın kendinle. Ve o zaman derin bir nefes vereceksin.

Hayali bile güzel değil mi?  Yapmak için neyi bekliyoruz peki? Kendini sevmekle başladığın sürece bütün yollar senin. Her hedefine ulaşabilirsin. Yeter ki kendini sev ve İnan.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.