Kemal Özkiraz: “İYİ Parti’yi Anketlerde Yüksek Göstermem İçin Para Teklif Edildi”

Avrasya Araştırma Eski Başkanı Kemal Özkiraz, seçim döneminde yapılan anketlerde İYİ Parti’yi yüksek göstermesi için para teklifi aldığını söyledi. Avrasya Araştırma’nın kurucusu Kemal Özkiraz, Tele1’de yayınlanan ‘Gündem Özel’ programına katıldı …

Kemal Özkiraz: “İYİ Parti’yi Anketlerde Yüksek Göstermem İçin Para Teklif Edildi”

Avrasya Araştırma Eski Başkanı Kemal Özkiraz, seçim döneminde yapılan anketlerde İYİ Parti’yi yüksek göstermesi için para teklifi aldığını söyledi.

Avrasya Araştırma’nın kurucusu Kemal Özkiraz, Tele1’de yayınlanan ‘Gündem Özel’ programına katıldı.

14 Mayıs seçimleri hakkında konuşan Özkiraz, İYİ Parti tarafından kendisine, seçim sürecinde anketlerde oylarının yüksek gösterilmesi için para teklif edildiğini söyledi.

Özkiraz, bu teklifin kendisine İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır tarafından “Meral Akşener’in selamıyla” iletildiğini belirtti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de kendisine teklifte bulunduğunu söyleyen Kemal Özkiraz, “İYİ Parti’yi ana muhalefet gibi göstermemizi istedi” şeklinde konuştu.

Özkiraz: ‘Meral Akşener ve Ümit Dikbayır Sakarya’da beni yemeğe davet ederek bana, çok da yüksek bir miktar aylık ödeme yapılacağını söyleyerek, anketlerde İYİ Parti’nin yüksek çıkartılmasını, hatta Temmuz ayından sonra ana muhalefet partisi gibi gözükmesini istedi.’

Kemal Özkiraz Meral Akşener’in kendisine, Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacak gibi gösterilmesini söylediğini ifade etti.

Kendisine sunulan bu teklifleri Kemal Kılıçdaroğlu’na ilettiğini belirten Özkiraz, “O gün gittim Kemal Kılıçdaroğlu’na anlattım, ekran görüntüsünü gösterdim” dedi.

Avrasya Araştırma Eski Başkanı Kemal Özkiraz, “İYİ Parti’nin benden istediklerini başka anket şirketleri yapınca Kılıçdaroğlu kürsüye çıkıp anketçilere dair açıklama yaptı” şeklinde konuştu.

“Bu açıklamaları neden şimdi yapıyorum” diyen Özkiraz, “Kılıçdaroğlu, ittifakın ruhuna zeval gelmesini istemedi, ben de konuşmadım. Ancak Ümit Dikbayır, ‘Anketçilere poşetlerle para verildi’ diyince açıklamak zorunda hissettim” şeklinde konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.