Kayyımın Yönettiği Belediye Yeni Bulvara “Şeyh Sait” Adını Verdi!

Kayyım idaresiyle yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi resmi Twitter (X) hesabından ‘Şeyh Sait Bulvarı’nın yapım çalışmalarına başladık’ paylaşımı yaptı. Diyarbakır’ın kayyım valisi tarafından yönetilen Büyükşehir Belediyesi’nin bir bulvarı …

Kayyımın Yönettiği Belediye Yeni Bulvara “Şeyh Sait” Adını Verdi!

Kayyım idaresiyle yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi resmi Twitter (X) hesabından ‘Şeyh Sait Bulvarı’nın yapım çalışmalarına başladık’ paylaşımı yaptı.

Diyarbakır’ın kayyım valisi tarafından yönetilen Büyükşehir Belediyesi’nin bir bulvarı “Şeyh Sait” ismiyle adlandırması, sosyal medya platformlarında gündem oldu.

Belediyenin resmi Twitter (X) hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Şehrimizin trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacak yeni çevre yolumuzla Diyarbakır’ımıza değer katıyoruz. Silvan yolunu Elazığ yoluna bağlayacak 12 kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki Şeyh Sait Bulvarı’nın yapım çalışmalarına başladık.”

İşte o paylaşım👇🏻

Aktarılanlara göre bu haber karşısında bazı vatandaşlar, belediyeyi valiliğe şikayet etme yoluna gitti. Ümit Özdağ ve Vatan Partisi’nden de olaya tepkiler geldi.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır İl Başkanı Ferdi Tanhan, yapımı devam eden çevre yolunun, isminin ‘Şeyh Sait Bulvarı’ olması hakkında Twitter’da yazdı.👇🏻

Ümit Özdağ ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Madem Şeyh Sait bulvarı yapacaktınız neden kayyum atadınız?” diye sordu.

Kullanıcılardan gelen yorumlar ise şöyleydi:

👇🏻

👇🏻

👇🏻

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.