Kaymakam’ın “Şehitlere Rahmet Okumadı” Diyerek Tepki Gösterediği İmam Darp Edildiğini İddia Etti

İddiaya göre; Diyarbakır’ın Kulp İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Burak Akeller, cuma namazı için gittiği Bahçelievler Camisinde, hocanın hutbede şehitler ile ilgili paragrafı okumamasına tepki gösterdi. İmam ise hastaneye giderek darp raporu …

Kaymakam’ın “Şehitlere Rahmet Okumadı” Diyerek Tepki Gösterediği İmam Darp Edildiğini İddia Etti

İddiaya göre; Diyarbakır’ın Kulp İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Burak Akeller, cuma namazı için gittiği Bahçelievler Camisinde, hocanın hutbede şehitler ile ilgili paragrafı okumamasına tepki gösterdi. İmam ise hastaneye giderek darp raporu aldı. 

‘Kaymakam cami hocasını darp etti’ şeklindeki haberler çıkması üzerine de Diyarbakır Valiliği tarafından olay ile ilgili soruşturma başlatıldı. 

Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Burak Akeller, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her hafta okunması gereken hutbede, bu hafta şehitler ile ilgili olarak rahmet duasının olduğunu ancak cami hocasının hutbede bu kısmı okumadığını fark ederek, uyarıda bulunduğunu söyledi.

Bazı basın yayın organları, Diyanet Sendikası ve sosyal medya hesaplarından cami hocası M.K.’nin hutbe okurken bazı bölümleri atladığı gerekçesiyle Kaymakam Burak Akeller tarafından mikrofonla darp edildiği iddiası üzerine, Diyarbakır Valiliği tarafından olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında Kulp Kaymakamı ve ilçede görev yapan bir cami hocası arasında yaşandığı iddia edilen olaya ilişkin adli ve idari tahkikat başlatılmıştır” denildi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akeller, cami hocası M.K.’yı darp etmediğini belirterek, şehitler için yazılı olan paragrafı okumadığı için uyarıda bulunduğunu söyledi.

Akeller, “Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her hafta okunması gereken hutbede, bu hafta şehitlerimiz ile ilgili olarak rahmet duası vardı. Cami hocası bu kısmı okumadığı için ben de hutbeden sonra dışarıda kendisine tepki gösterdim. Cami hocası kendisine baskı yapıldığını söyleyince bu duruma kızıp, devletin memuruna kim baskı yapabilir diye tepki gösterdim. Cami hocası bu olaydan sonra hastaneye giderek bacağının ağrımasından dolayı rapor almış ve bunu da darp raporu diye dillendiriyor” dedi.

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın da konuya dahil olarak “Böyle mülki amir mi olur Allah aşkına!” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.