“Kartlarım F.Bahçe Şampiyon Diyor” Demişti: Sosyal Medyadan Küfür Eden Astrolog Meral Güven Gözaltına Alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Galatasaray’ın şampiyonluğu sonrası gelen tepkilere ağır küfürlerle karşılık veren Astrolog Meral Güven hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan soruşturma başlatmıştı.  Hakkında soruşturma başlatılan …

“Kartlarım F.Bahçe Şampiyon Diyor” Demişti: Sosyal Medyadan Küfür Eden Astrolog Meral Güven Gözaltına Alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Galatasaray’ın şampiyonluğu sonrası gelen tepkilere ağır küfürlerle karşılık veren Astrolog Meral Güven hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan soruşturma başlatmıştı. 

Hakkında soruşturma başlatılan astrolog Meral Güven gözaltına alındı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Astrolog Meral Güven’in yapmış olduğu canlı video kaydında sarf edilen sözler ile ilgili olarak TCK’nın 216. maddesi kapsamında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağlama” suçundan dolayı soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma sonrasında astrolog Meral Güven gözaltına alındı.

Fenerbahçe İstanbulspor’u 6-0 yenmesine rağmen 99 puanla ikinci oldu. Sonuç böyle olunca bir haftadır konuşulan astrolog Meral Güven’in “Fenerbahçe geriden gelerek şampiyon olacak ve mucizevi bir kutlama olacak.” ifadeleri gündeme geldi.

Meral Güven’e bazı taraftarlar dün sert tepki gösterince Meral Güven çileden çıktı. Kendisine gelen yorumlar sonrası TikTok yayını yapan Güven, küfürler yağdırdı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.