Kargo Takip Sorgulama Nereden ve Nasıl Yapılır? (Tüm Kargolar)

Kargo Takip Sorgulama Nereden ve Nasıl Yapılır?  (Tüm Kargolar)

Kargo takibi, ürünün ne zaman gönderildiği veya ne zaman elinize ulaşacağı ile ilgili tüm detaylar hakkında bilgilendirilmenizi sağlamaktadır. Kargonuzun durumunu internet üzerinden öğrenebileceğiniz gibi kargo firmasının çağrı merkezini arayarak da kargonuz ile ilgili detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Çağrı merkezini aradığınızda çağrı merkezi temsilcisi sizden kimlik ve adres bilginizi isteyerek sistemde doğrulama yaptıktan sonra kargonuz ile ilgili detaylı bilgiyi size aktaracaktır. Eğer kargo takip numaranız yoksa internet üzerinden telefon, adres gibi kişisel bilgilerinizi vererek kargonuzun durumunu öğrenmeniz mümkün olmayacaktır.

Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Ülkemizde kargo gönderebileceğimiz 8 büyük kargo şirketi bulunmaktadır. Bu kargo şirketleri sırasıyla şunlardır:

1) Aras Kargo

Aras kargonun resmi internet sitesine (www.araskargo.com.tr) giriş yaparak kargo takip numaranız ile kargonuzun son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Aras kargo çağrı merkezi numarası: 444 25 52

2) Yurtiçi Kargo

Yurtiçi kargonun resmi internet sitesine (www.yurtiçikargo.com.tr) giriş yaparak kargo takip numaranız ile kargonuzun son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Yurtiçi kargo çağrı merkezi numarası: 444 99 99

3) MNG Kargo

MNG kargonun resmi internet sitesine (www.mngkargo.com.tr) giriş yaparak kargo takip numaranız ile kargonuzun son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

MNG kargo çağrı merkezi numarası: 444 06 06

4) Sürat Kargo

Sürat kargonun resmi internet sitesine (www.suratkargo.com.tr) giriş yaparak kargo takip numaranız ile kargonuzun son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Sürat kargo çağrı merkezi numarası: 0850 202 0 202

5) PTT Kargo

PTT kargonun resmi internet sitesine (gonderitakip.ptt.gov.tr) giriş yaparak barkod numaranız ile kargonuzun son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

PTT kargo çağrı merkezi numarası: 444 1 788

6) TNT Kargo

TNT kargonun resmi internet sitesine (www.tnt.com.tr) giriş yaparak gönderi numaranız ile kargonuzun son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

TNT kargo çağrı merkezi numarası: 444 0 868

7) UPS Kargo

UPS kargonun resmi internet sitesine (www.ups.com.tr) giriş yaparak gönderi numaranız ile kargonuzun son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

UPS kargo çağrı merkezi numarası: 0850 255 00 66

8) DHL Kargo

DHL kargonun resmi internet sitesine (www.dhl.com.tr) giriş yaparak gönderi numaranız ile kargonuzun son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

DHL kargo çağrı merkezi numarası: 444 00 40

Kargo takip nasıl yapılır? Sorusuna cevap olarak, tüm kargoların gönderi ve takip numarası ile takibinin nasıl  yapılacağını anlattık. İnternet siparişlerinizin yukarıdaki web siteleri ile takip numarasını kullanarak nerede olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca daha fazla bu tarz güncel içerikler için aktüel içerikler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Muaz Yalçın
2018 yılından beri teknoloji içerikli konularda araştırmalar yapıyorum. 4 farklı yazılım dili biliyorum. Boş zamanlarımda grafik tasarımcısı olarak büyük markalara hizmetler veriyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al