Kaç Eşi Var? Çocuklarından Fuhuş Skandalına Cübbeli Ahmet Hakkında Bilinmeyenler

Tam adı Ahmet Mahmut Ünlü olan Cübbeli Ahmet Hoca’nın hayatına dair bilinmeyen detayları ve Cübbeli Hoca’nın gündem olan olaylarını sizler için derledik. Peki Cübbeli Ahmet kimdir? Cübbeli Ahmet evli mi? Cübbeli Ahmet kaç çocuğu var? İsmailağa …

Kaç Eşi Var? Çocuklarından Fuhuş Skandalına Cübbeli Ahmet Hakkında Bilinmeyenler

Tam adı Ahmet Mahmut Ünlü olan Cübbeli Ahmet Hoca’nın hayatına dair bilinmeyen detayları ve Cübbeli Hoca’nın gündem olan olaylarını sizler için derledik. Peki Cübbeli Ahmet kimdir? Cübbeli Ahmet evli mi? Cübbeli Ahmet kaç çocuğu var?

İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun öğrencisi ve tam adı Ahmet Mahmut Ünlü olan Cübbeli Ahmet Hoca yaptığı açıklamalarla sık sık gündemde olan bir isim.

Böylesine göz önünde olan her konuyla ilgili bir yorumu olan Cübbeli Ahmet’in de özel hayatı ve geçmişteki olayları merak ediliyor. Biz de Cübbeli Ahmet’in hayatını mercek altına aldık.

27 Şubat 1965 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde doğan Cübbeli Ahmet’in memleketi aslen Giresun’dur. Cübbeli Ahmet’in doğduğu ev İsmailağa Camisi’ne çok yakın olduğu için babasıyla birlikte henüz 3 yaşındayken İsmailağa Camisi’ne gidip gelmeye başladı.

İlkokul bittikten sonra, Fatih Koleji’nde orta öğrenime başladı. Bir yandan Kur’an kursuna giden Cübbeli Ahmet, kolejdeki dersleri yerine vaktini Kur’an kursuna ayırdı. İkinci sınıfa geldiğinde de okulunu bıraktı.

Okulu bıraktıktan sonra da İsmailağa Kur’an Kursu’ndan ders almaya başladı. 12 yaşına geldiğinde İstanbul’daki ilk vaazını Yavuz Selim Camii’sinde verdi. Bir yandan eğitim görürken diğer yandan da vaazlara devam etti. Ünü de yayılmaya başladı. Cübbeli Ahmet’in ders temposuna kimse yetişemediği için Rize’den gelen bir hocanın metodunu beğenerek küçük yaşta Rize’ye gitti ve 2 yıla yakın burada kaldı.

Eğitiminin ardından da Hoca olarak İstanbul’a döndü. 4 ayda da hafızlığı tamamladı. İlk defa 1983 yılında 17 yaşındayken hacca gitti.

1997 yılına kadar babasının kazancı ile geçimini sağladı. Babasının işlerinin bozulması ve iflas etmesinin ardından kendisinin kaleme aldığı risalelerin geliri ile geçimini sağladı. Şeker hastası olduğu için askere gitmeyen Cübbeli Ahmet, 1990 yılının başlarında ”Fatih Hak Ve Hizmet Vakfı” kurdu.

1999 Gölcük Depremi hakkında yaptığı konuşmanın ardından “Halkı din, mezhep ve inanç farklılığı gözeterek, birbirine karşı kamu düzeni için tehlikeli olabilecek şekilde düşmanlığa alenen tahrik etmek” suçundan 13 ay hapis yattı.

2011 tarihinde Karagümrük çetesi operasyonu kapsamında ‘Fuhuş amaçlı insan ticareti, tehdit, şantaj ve mafya ile ilişki kurmak’ suçlamalarıyla gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. 2016 yılında da davadan beraat etti.

2015 yılında islamcı yazar İhsan Eliaçık, Cübbeli Ahmet Hoca’nın ‘Cübbeli Ahmet Hoca ürünleri’ adı altında ‘yakmayan kefen’ satıldığını iddia etti. Cübbeli Ahmet, kefen satışı ile alakası olmadığını, satanların istismarcı olduklarını söyledi.

2016’ya geldiğimizde de Tuana Basım Yayın tarafından dağıtımı yapılan “Şifa Ayetleri” isimli kitabın 42. ve 43. sayfalarında “erkeğin tenasül uzvu için okunacak dualar” başlığı altında halkın din duygularının alenen tahkir edildiği yönünde şikayette bulunuldu ve hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı ve daha sonra da beraat etti.

Peki Cübbeli lakabını kim neden koydu? İsmailağa Camisi’nin karşısında bulunan terzi Fahri Efendi ders verdiği 2 öğrencinin de isminin Ahmet olması üzerine Ahmet Mahmut Ünlü’ye ‘Cübbeli Ahmet’ ismini koydu.

Zaten cübbe ve sarığa meraklı olan Cübbeli Ahmet, küçük yaşlardan itibaren çevresi giymese de cübbe ve şalvar giydi.

Cübbeli Ahmet’in resmi nikahlı eşi Mine Ünlü ve dini nikahlı eşi Büşra Mihrimah Ünlü olmak üzere 2 eşi var. 8 çocuğu olan Cübbeli Ahmet’in sadece Yüsra ve Yusuf Ünlü ismindeki iki çocuğu biliniyor.

Dini nikahlı olan 2. eşinin adı aslında Mehrican Arabul’dur. Cübbeli Ahmet’in yanına bazı dini sorular sormak için 1992 yılında giden Mehrican’ı Cübbeli Ahmet beğenince 2. eşi yapmak istedi. İlk eşi Mine Ünlü boşanmak istemeyince karı-koca gibi görünebilmek için mahkeme kararıyla adını ve soyadını ’Büşra Mihrimah Ünlü’ diye değiştirdi.

Daha sonra da ilk eşi Mine Ünlü ve 5 çocuğunu Fatih’te bırakan Cübbeli Ahmet’in o dönem Acarkent’te bir villaya taşındığı iddia edildi.

Büşra Ünlü’nün Cübbeli Ahmet’in söylediği iddia edilen “4 karı nasıl helal olabilir diyenler, kalbin 4 odacıklı olduğunu bilmeyecek kadar da cahiller” sözüne de ‘Hoca’nın böyle bir lafı yok. Uydurma haber. Ben eşiyim, öyle bir şey deseydi asıl ben kızardım!’ diyerek açıklama yapması haberlere konu oldu.

Lükse aşırı merakı olan Cübbeli Ahmet’in Pierre Cardin, Versace, Ferre marka gözlük taktığı ve eşine 16 bin dolar civarında ’Chopard’ marka bir saat aldığı da geçtiğimiz yıllarda çok konuşuldu.

Oğlu Yusuf Ünlü’nün de geçtiğimiz yıllarda Dolce & Gabbana ayakkabıları, Emporio Armani jean pantolonu, Burberry montu ve Audi A3 model otomobili gündem oldu.

Vaazlarında fakir insanlar varken lüks giyinmenin günah olduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet’in oğlunun lüks tercihleri elbette dikkat çekmişti.

Cübbeli Ahmetin kızı Yüsra Ünlü de 2018 yılında Bolulu iş insanı Nakşi tarikatından olduğu iddia edilen Esat Palazoğlu ile evlendi. Aziz Yıldırım’ın da katıldığı düğüne eski Başbakan Ahmet Davutoğlu telefonla bağlandı.

Esat Palazoğlu’ya Yüsra Ünlü’yü Cübbeli Ahmet’ten Ahmet Davutoğlu istedi. Palazoğlu o dönem yaptığı paylaşıma “Babamın yokluğunda bize babalık yapıp kız istemeye gelen Ahmet Davutoğlu Hocam, mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadı.” notunu düştü.

2019 yılında İstanbul Yarı Maratonu organizasyonu için İBB şirketlerinden Spor İstanbul tarafından düzenlenen ihale Ahmet Mahmut Ünlü’nün damadının şirketine verildi. Muhittin Palazoğlu Esat Palazoğlu’nun abisi…

Adetli Hanımlar için Cinlerden, Büyülerden ve Şerlerden Koruyucu Dualar, Kadir Gecesini İhya Sevabı Kazandıran Ameller, Kız Çocuklarına İyi Bakmanın Fazîletleri gibi onlarca kitabı vardır.

Kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz

Hayatı, çocukları ve eşleri bittiyse gelelim başka şeylere: Hatırlarsınız, Cübbeli Ahmet Hoca’nın bir konuşmasında geçen “Öp beni, yut beni, yala beni, şap beni, şup beni… Manyak manyak işler” sözlerinden uyarlanan remix kısa sürede viral olmuştu.

Cübbeli Ahmet’in olay yaratan bazı açıklamaları da şöyle:

‘Kerhanedeki kadın dedi ki; ben harama inanıyorum fakat geçim zorluğu, senet imzalattılar. Allah beni kurtarsın. Bu kadın fuhuş yapıyor diye, buna imansız diyebilir miyiz. Onun için kerhanede Müslüman var, Diyanet’te kafir çıkabiliyor.’

‘Çocuklarınızı imam hatip lisesine ve ilahiyata göndereceğinize düz okullara gönderin.’

 ‘İzmir Marşı okununca yağmurun durduğuna inananlar, tekbîr getirilince Yüce Allâh’ın yangını söndüreceğine neden inanmıyorlar’

‘İstanbul Sözleşmesi’ne gereken tepkiyi vermezsek yarın çoluk çocuğumuzu eşcinsellikten kurtaramayız ve bunun vebâlinin altından kalkamayız’

“PKK militanlarını destekleyen ve bölünme niyetiyle HDP’ye rey verenleri vatandaşlıktan çıkarmazsanız vatanın bütünlüğünü sağlayamazsınız ve bölünmeyi önleyemezsiniz!”

‘Namaz kılmayanın zekatı da orucu da kabul olmaz. Ama şimdi sen diyorsan ‘ben namaz kılmıyor isem oruç da mı tutmayayım?’ Ben onu mu dedim sana şimdi. Madem oruç tutuyorsun namaza da başla demek istiyorum. Orucu da bırak mı dedik’

‘Allah günahsız kullarına 40 yaşından evvel peygamberlik vermiyor biz başımıza adam seçeceğiz. Hayatta hiçbir tecrübe görmemiş Y kuşağı, Z kuşağı, bilmem ne kuşağı seçilme hakkı. Ne seçilmesi ya?’

 ‘Barbie bebekler erkekleri tahrik ediyor’

‘Satranç tavladan da kumardan da beter. Satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı. Satranç oynayan kişi insanların en yalancısı. Oynayanlara ölürken kelimeyi şehadet nasip olmayabilir. Satranç oynayan lanetlenmiştir. Oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir.’

YouTuber olduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet, YouTube üzerinden aylık 55 bin TL, kitaplarından da ayda 85 bin TL kazanıyor.

ETİKETLER: Ahmet, Cübbeli
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.