İYİ Parti’de ‘Mansur Yavaş’ İstifası! Ankara Milletvekili Yüksel Arslan Partiden Ayrıldı

İYİ Parti’nin yerel seçime kendi adaylarıyla gireceğini beyan etmesi sonrası parti içerisinde yaşanan ayrılıklara bir yenisi daha eklendi. İYİ Parti Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, istifa ettiğini duyurdu. İYİ Parti’nin GİK toplantısı ardından …

İYİ Parti’de ‘Mansur Yavaş’ İstifası! Ankara Milletvekili Yüksel Arslan Partiden Ayrıldı

İYİ Parti’nin yerel seçime kendi adaylarıyla gireceğini beyan etmesi sonrası parti içerisinde yaşanan ayrılıklara bir yenisi daha eklendi. İYİ Parti Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti’nin GİK toplantısı ardından yerel seçimlerde tüm illerden kendi adayını çıkaracağını açıklaması sonrası partideki istifaların ardı arkası kesilmiyor.

Genel Başkan Meral Akşener’in Mansur Yavaş’ı genel seçimlerde aday olarak masaya getirdiğini açıklaması ve Yavaş’ı ‘korkaklıkla’ suçlaması sonrası İYİ Parti kanadından bir istifa daha geldi.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, parti içerisinde bir çok kişinin Yavaş’ı desteklediğini ifade ederek istifa etti.

Yüksel Arslan, ‘Benim özel gayretlerimin ‘partime zarar vermek, kumpas kurmak, operasyon çekmek’ şeklinde itham edilmesi üzüntü vericidir’ ifadelerine yer verdiği açıklamasında: 

14 Mayıs seçimi sonuçları üzerinden başlayan siyasi ittifak tartışmaları, yaklaşan 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde partilerin tutumları ve gösterecekleri adaylar üzerinden devam etmektedir. Seçimlerde iktidar medyasının kara propagandası adaylarımızı, yöneticilerimizi olumsuz yönde etkilemiştir. Seçim sürecinde yaşanan olumsuzlukları değerlendirmeye alan İYİ Parti 31 Mart 2024 yerel seçimlerine ittifaksız girme yönünde bir irade beyan etmiştir.

Partimiz iradesini beyan etmesine rağmen ben mevcut siyasi ve sosyal gerçeklikten hareketle sürecin başından itibaren Ankara özelinde partimizin tabanının iradesini, beklentilerini karşılayacak sağduyulu bir kararın alınması için çaba sarf ettim. Partimizin yetkili organları ve Genel Başkanım Sayın Akşener’in bilgisi dâhilinde partimizin kazanımlarını koruyacak şekilde Ankara’da iş birliğinin devam ettirilmesi gerektiğini, Ankara’nın diğer illerden farklı olduğunu anlatarak alınacak kararın Ankara için olumlu sonuçlanması için samimi bir şekilde çaba gösterdim.

‘Mansur Yavaş’ı desteklediklerini anlattım’

Görüş ve düşüncelerimi paylaşırken Ankara Büyükşehir Belediyesinin de 5 yıldır   Millet İttifakı’nın belediyesi gibi çalıştığını, bu süreçte İYİ Parti Ankara İl Başkanlığımızın ve 21 ilçe başkanımızın Sayın Mansur Yavaş’ı desteklediklerini anlattım. Aynı zamanda 14 Mayıs seçimleri sırasında Genel Başkanım Sayın Akşener’in miting yaptığı 42 vilayette kürsüye Sayın Mansur Yavaş ile çıktığını ve ‘namuslu, dürüst, çalışkan belediye başkanı’ diye övgü ile bahsettiğini hatırlattım.

Öyle ki partimizin 6 Aralık 2023 tarihinde yapılan TBMM Grup Toplantısı sonrasında Genel Başkanım Sayın Meral Akşener ile yaptığım görüşmede Sayın Akşener’in, ‘CHP’den somut bir teklifle gelinmediğini ve Mansur Bey’e karşı menfi bir tutum içinde olmadığını…’ söylemesi üzerine, kendilerine ‘Konunun taraflarıyla bu diyaloğu paylaşabilir miyim?’ diye sordum. Onay vermeleri üzerine yaptığımız konuşmayı ilgili taraflarla paylaştım ve atmaları gereken adımlar hususunda oluşan görüşlerimi ifade ettim.

‘Benim özel gayretlerimin ‘partime zarar vermek, kumpas kurmak, operasyon çekmek’ şeklinde itham edilmesi üzüntü vericidir’

Sayın Genel Başkanımızın Uşak’ta yaptığı toplantıda kullandığı ifadeler sonrasında Ankara ile ilgili de seçim iş birliği zeminin ortadan kalktığı kanaatine vardım. Benim özel gayretlerimin ‘partime zarar vermek, kumpas kurmak, operasyon çekmek’ şeklinde itham edilmesi üzüntü vericidir. Ayrıca partimize hizmet etmek için yaptığım samimi gayretler, bizlere güvenerek oy veren kardeşlerimin yanı sıra teşkilat yöneticilerimiz, milletvekillerimiz ve Sayın Genel Başkanımız tarafından da bilinmektedir.’

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.