İstanbul’da da Hissedilen 5.1’lik Depremin Ardından Vali Gül ve İBB Başkanı İmamoğlu’ndan Açıklama

Bursa’nın Mudanya açıklarında meydana gelen ve İstanbul’da da hissedilen 5.1’ik depremin ardından istanbul Valisi Davut Gül ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama geldi.  AFAD, Bursa’nın Mudanya açıklarında …

İstanbul’da da Hissedilen 5.1’lik Depremin Ardından Vali Gül ve İBB Başkanı İmamoğlu’ndan Açıklama

Bursa’nın Mudanya açıklarında meydana gelen ve İstanbul’da da hissedilen 5.1’ik depremin ardından istanbul Valisi Davut Gül ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama geldi. 

AFAD, Bursa’nın Mudanya açıklarında (Gemlik Körfezi) 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı.

Bursa’nın yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale’de de hissedilen deprem korku ve paniğe sebep oldu. Konuyla ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Vali Davut Gül sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘İstanbul’da da hissesilen Gemlik merkezli 5.1 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm illerimize geçmiş olsun. İstanbul’da şu ana kadar bize ulaşan olumsuz bir durum söz konusu değil, takip ediyoruz.’ dedi.

Depremin İstanbul’da da hissedildiğini Belirten İstanbul Valisi Davut Gül ise ‘Çok şükür şimdilik bize ulaşan bir ihbar yok. Tarama çalışmaları devam ediyor. Geçmiş olsun, Rabbim milletimizi her türlü kaza beladan muhafaza etsin…’ ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.