İsrail’e 24 Saat Vermişti: Devlet Bahçeli, Biden’ın Konuşmasını Bu Yüzden Yarıda Kestiğini İddia Etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İsrail Filistin savaşı ile ilgili 24 saat verdiğini duyurmuştu. “Eğer ateşkes sağlanamazsa Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her …

İsrail’e 24 Saat Vermişti: Devlet Bahçeli, Biden’ın Konuşmasını Bu Yüzden Yarıda Kestiğini İddia Etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İsrail Filistin savaşı ile ilgili 24 saat verdiğini duyurmuştu. “Eğer ateşkes sağlanamazsa Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır” sözlerini sarfeden Devlet Bahçeli, geçtiğimiz akşam konuşmasını yarıda kesen ABD Başkanı Biden’ı sorguladı. 

Detaylar 👇

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün İsrail’e 24 saat süre tanıdığını açıklayarak ““Eğer ateşkes sağlanamazsa Türkiye süratle devreye girmeli” ifadelerini kullanmıştı.

Devlet Bahçeli, dün akşam konuşmasını yarıda keserek durum odasına giden Joe Biden’a işaret ederek kendi sözlerini hatırlattı.

Dün akşam ABD Başkanı Joe Biden, “Özür diliyorum acil duruma odasına gitmem gerekiyor, bir konu geldi, onu halletmem gerek” diyerek basın toplantısını yarıda kesmişti.

Devlet Bahçeli de verdiği sürenin dolduğunu ima ederek “24 saat sonra ne olacak diyen ey Amerika uşakları, Biden konuşmayı yarıda kestiğinde saat kaçtı?” sözlerini sarf etti.

Devlet Bahçeli’nin Biden’ın toplantıyı yarıda kesmesine sebep olarak bunu gösterdiği düşünüldü.

Devlet Bahçeli’nin konuşması:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.