İsrail, Hamas Sözcüsü Ebu Ubeyde’nin Gerçek Kimliğini Ortaya Çıkardı!

7 Ekim günü İsrail’e karşı operasyon başlatan Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde bu savaşın en dikkat çeken isimlerinden biri oldu. İsrail İşgal Güçleri (IOF) sözcüsü Avichay Adraee sosyal medya hesabından yaptığı …

İsrail, Hamas Sözcüsü Ebu Ubeyde’nin Gerçek Kimliğini Ortaya Çıkardı!

7 Ekim günü İsrail’e karşı operasyon başlatan Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde bu savaşın en dikkat çeken isimlerinden biri oldu. İsrail İşgal Güçleri (IOF) sözcüsü Avichay Adraee sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda Hamas’ın resmi sözcüsünün kimliğini ortaya çıkardıklarını açıkladı.

İsrail, Hamas’ın 7 Ekim Cumartesi sabahı kendilerine karşı başlatılan Aksa Tufanı isimli operasyonun ardından Gazze Şeridini abluka altına aldı.

Binlerce sivil ve askerin hayatını kaybettiği savaşta gerilim her geçen saniye tırmanıyor. Hastene, okul gibi yerleri bombalayan İsrail pek çok ülke tarafından boykot ediliyor.

Bu dönemde adını en çok duyduğumuz isimlerden biri de hiç şüphesiz Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları’nın Sözcüsü Ebu Ubeyde oldu.

Özellikle ellerindeki rehineler hakkında yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Ebu Ubeyde sık sık kameralar karşısına geçiyor.

İsrail İşgal Güçleri (IOF) sözcüsü Avichay Adraee sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gündem oldu. Adraee, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın resmi sözcüsünün kimliğini açıkladığını iddia etti.

Avichay Adraee ilk olarak Instagram hesabından “Son dakika haberleri yakında Ebu Obaidah denen kişinin gizlemeye çalıştığı bir şeyi yayınlayacağız” notuyla bir paylaşımda bulundu.

Ardından X (Twitter) hesabından paylaşım yapan Adraee şu ifadeleri kullandı:

‘Bu, Ebu Ubeyde takma adının arkasına saklanan ve aynı zamanda kırmızı kufiyasının arkasına saklanan sözde ‘Huthaifa Kahlot’tur. Tıpkı Hamas’ın Tel Aviv’e roket saldırıları düzenlemek için sivil yapıların arkasına saklanması gibi.’

Adraee, Ebu Ubeyde olarak tanınan Hamas sözcüsünün gerçek adının da Huthaifa Kahlot olduğunu öne sürdü.

‘O da diğer Hamas liderleriyle birlikte tünellerin içinde, kadınların ve çocukların arkasına, maskelerin ve gölgelerin arkasına saklanmayı tercih ediyor. Huthaifa Kahlot, açığa çıktınız. Artık saklanmayı bırakmanın zamanı geldi. Ne örgütünüz ne de maskeniz ve kufiyanız sizi aldığınız darbelerden ve aranızda kalanları bekleyen kaderden kurtaramayacak.’

Gündemdeki videoyu da buraya bırakalım…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.