İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’ye Ne Oldu? Enkaza Dair Farklı Bilgiler Geliyor!

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopter kazası geçirdiği haberi duyulması sonrası resmi devlet televizyonu ve resmi kaynaklardan farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. İran devlet televizyonunun ‘helikopter enkazına ulaşıldı’ bilgisi İran …

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’ye Ne Oldu? Enkaza Dair Farklı Bilgiler Geliyor!

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopter kazası geçirdiği haberi duyulması sonrası resmi devlet televizyonu ve resmi kaynaklardan farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. İran devlet televizyonunun ‘helikopter enkazına ulaşıldı’ bilgisi İran Kızılay’ı tarafından yalanlanırken, İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhsin Mansuri ‘Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopterindeki yolculardan biri ve bir mürettebatla birden fazla kez temas kuruldu’ ifadelerini kullandı.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopterinin düştüğüne yönelik haber akşam saat 16.00 itibariyle gündeme düşerken, o zamandan bu yana Reisi’nin durumuna ilişkin İran tarafından net bir bilgi geçilmedi.

Kaza sonrası dünya kamuoyunda farklı iddialar konuşulurken, İran devlet televizyonundan, düşen helikopterin arama ve kurtarma ekipleri tarafından bulunduğunu bilgisi geçildi.

İran Kızılay’ından yapılan açıklamada ise devlet televizyondan verilen bilginin yanlış olduğu, enkaza henüz ulaşılamadığı vurgulandı.

Öte yandan Tasnim Haber Ajansı’na konuşan İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhsin Mansuri, helikopter mürettebatından 2 kişiyle birkaç kez telefon irtibatı kurulduğunu söyledi.

Mansuri, ‘Biri helikopter personeli diğeri yolculardan 2 kişiyle, birkaç kez telefon irtibatı kuruldu. O sırada bu durum bize, hadisenin çok büyük olmadığı kanaatini verdi.’ ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.