IPTV Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl Satın Alınır?

IPTV Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl Satın Alınır?

IPTV (İnternet Protokolü televizyonu), geleneksel kablo veya uydu sinyallerinin aksine TCP / IP protokollerini kullanarak televizyon, programlar ve diğer video içerikleri (belgeseller, yarışmalar, diziler, filmler) sağlayan bir servistir.

Genellikle herhangi bir servis sağlayıcısı tarafından dağıtılan bir IPTV hizmeti, canlı TV programları veya isteğe bağlı video içerikleri sunar. Bir şirkette özel bir ağ üzerinden yayın içeriği sağlamak için bir IPTV sistemi kullanılabilir, ancak bu tür uygulamalar karmaşıklık ve ölçeklendirme sorunları nedeniyle abone tabanlı modellere göre çok daha az yaygındır.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve görüntü üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur.

Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin önemli bir kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya diğer her tür net trafiğini ciddi bir şekilde yavaşlatabilecekti.

IPTV Nasıl Satın Alınır? Nasıl Kullanılır?

İnternet günümüz koşullarında yapabileceklerimizin de sınırı olmayan bir alandır dolayısıyla her şeyi buradan yapabilirsiniz. Örneğin bir konu üzerinde araştırmalar yapabilir ya da alacağınız bir ürün hakkında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Ayrıca, isterseniz televizyonu da internet üzerinden izleyebilirsiniz.

Televizyon denildiğinde erkeklerin aklına ilk olarak maç yorumları ve canlı yayınlanan maçlar gelir, tabi bilindiği üzere maçlarda şifreli kanallardan yayınlanmaktadır. Fakat bu durumunda üstesinden gelmenin yöntemleri vardır. Örneğin internet televizyonları aylık abonelik işlemi yapılarak izlenebilmektedir.

Hatta maçları izleyebilmeniz için sanal dünyada hizmet veren bir çok site vardır. Bu sitelerden bir tanesi de IPTV sitesidir. Tamamen profesyonel bir yayın anlayışına sahip olan siteden şifreli maçları da rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda ekstra bir ücret demek değildir. Aylık alacağınız bir HD IPTV hizmeti sayesinde şifresiz olarak nerede olursanız olun izleyebilirsiniz.

Dünyada en fazla ihtiyaç duyulan gereçlerin başında internet mutlaka gelmelidir ve gelmektedir de. Yani insanlar artık her şeyi buradan yapabilmenin özgürlüğüne çoktan varmıştır. İşte erkeklerde bu konuda maçları canlı olarak izleyebilmenin yolunu ararlar. IPTV server her zaman kaliteli yayınların sunulması adına sağlam bir alt yapıya sahiptir ve bu alt yapı 7/24 bir şekilde çalışmaktadır.

Peki IPTV nasıl satın alınır ve nasıl kullanılır? IPTV satın almak için internette bir çok site mevcut size en çok kullanılan ve en popüler olan siteden bahsedeceğiz ama ondan önce kısaca bir IPTV Türkiye fiyatı ne kadar? Buna bir bakalım; IPTV Türkiye fiyatı 3 aylık ful paketi satın almak istediğinizde ödemeniz gereken tutar 3 ay için toplamda 100 TL’dir. Şimdi aşağıdaki adımları takip ederek IPTV satın alımına geçelim.

  1. Joymaxiptv.com adresine gidin.
  2. Devamında aşağıda 3-6-9-12 aylık paketleri göreceksiniz. Bunlardan size uygun olan IPTV paketinin üstünde “Satın Al” seçeneğine tıklayın.
  3. WhatsApp Web’e yönlendirileceksiniz, buradan ödeme hesaplarını isteyerek gönderilen banka hesaplarına gönderimi sağlayın.

IPTV satın alma işlemini tamamladık, şimdi IPTV nasıl kurulur? Sorusuna cevap verecek olursak. Buradan “https://www.joymaxiptv.co/iptv-kurulum” satın aldığınız IPTV’yi nasıl kuracağınızı öğrenebilirsiniz. Hem telefon hem bilgisayar hem de Smart TV ile IPTV’nin kurulumu kısa ve basit bir şekilde açıklanmıştır.

IPTV nedir, nasıl satın alınır, IPTV fiyatları ne kadar ve IPTV nasıl kurulur? Gibi sorularınızı cevapladığımız IPTV nedir? içeriğimizin sonuna geldik. Umarım film, dizi ve maç severler için faydalı bir içerik olmuştur. Daha fazla bu tarz internet içerikleri için yandaki bağlantıya tıklayabilir ve diğer internet paylaşımlarımıza göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.